Wszyscy sędziowie SN odejdą w stan spoczynku? Zaskakujący efekt prezydenckich pomysłów na reformę

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.12.2017, 07:10; Aktualizacja: 06.12.2017, 07:39
81 sędziów orzeka obecnie w Sądzie Najwyższym

81 sędziów orzeka obecnie w Sądzie Najwyższymźródło: ShutterStock

Sędziowie Sądu Najwyższego będą mogli odejść w stan spoczynku w ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie nowej ustawy o SN. I niewykluczone, że to zrobią.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • qwerty(2017-12-06 07:56) Zgłoś naruszenie 8379

    Wypad na emeryturkę!! Czas na przewietrzenie tej stajni Augiasza, uformowanej w czasach stalinowskich!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-06 08:07) Zgłoś naruszenie 4210

    Tymczasem Sądy Powszechne od tygodnia nie mają dostępu do bazy PESEL - SAD. A mają z urzędu ustalać numery PESEL stron postępowania.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • piniusz(2017-12-06 09:12) Zgłoś naruszenie 3926

    Sędziowie Sądu Najwyższego będą mogli odejść w stan spoczynku"-narobili się, dlatego niech idą w ten stan spoczynku

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kos(2017-12-06 10:01) Zgłoś naruszenie 1022

    gwerty i kulson na sędziego SN

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • biedna emerytka(2017-12-06 11:41) Zgłoś naruszenie 5123

    W stan spoczynku pewnie za 20.000,00 zł miesięcznie emerytury. Też bym tak chciała. Przecież to to ogromna nagroda i można co roku wyjeżdżać pod PALMY.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • emeryt(2017-12-06 12:02) Zgłoś naruszenie 2140

    Przygotujcie się!!! Wszelkie orzeczenia sadowe będą pro PIS-wskie , takie jakie tej partii będą na rękę!!! Dlatego należy odwoływać się do ETPCZ.................Sądy w Polsce giną. To jest IV rozbiór Polski przez PIS!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WolfHeart(2017-12-06 12:31) Zgłoś naruszenie 1528

    Sędziowie grożą odejściem, gdyby rzeczywiście to zrobili, to faktycznie zapanuje chaos. Tylko co z tego? Obecnie rządzącym nie zależy na tym przecież, aby państwo było sprawne, aby sądy działały jak należy. Przecież to tylko woda na młyn władzy. "Rząd się wyżywi". Gesty sprzeciwu odbiją się wyłącznie na społeczeństwie, które nie jest na tyle rozgarnięte by powiązać fakt, że do sądów powpychano politruków obecnie w pośpiechu rozpoczynających habilitację (by mieć szansę na stanowisko sędziowskie z nadania władzy), z tym, że przegrywają sprawę w sądzie, bo orzekający jest niedouczony i nie ma doświadczenia.

    Odpowiedz
  • Niech odejda jka najszybciej tabloidko(2017-12-06 13:05) Zgłoś naruszenie 4125

    Niech idą na emeryturkę ,Są młodzi asesorzy i poradzą sobie lepiej od tej PRLowskiej mentalności i służalczości PO takich Milewskich jak w czasach PRL do PZPR..

    Odpowiedz
  • sceptyk(2017-12-06 13:09) Zgłoś naruszenie 2616

    Ojejku. Wszyscy w stan spoczynku? A kto poradzi adwokatom jak napisać kasację i poprosi o życzliwość skład sądzący jak przejść przedsąd jak nie kochany życzliwy i koleżeński przewodniczący wydziału cywilnego:-)

    Odpowiedz
  • ???(2017-12-06 13:09) Zgłoś naruszenie 3718

    Dziś SN to błazenada wypowiedzi (wygłupy prezes SN na poziomie babci klozetowej -bez urazy dla tej drugiej) Niech idą w spokoju, byle dalej od nas.

    Odpowiedz
  • Oderwana Kasta musi odejść(2017-12-06 13:56) Zgłoś naruszenie 3220

    Elity sędziowskie się zeszmaciły i będzie trzeba wielu długich lat na odbudowanie zaufania społecznego. Przez niewielu sędziów POlityków, cierpi tak wielu niezależnych i dobrych sędziów - wraz z nimi mode kadry uzdrowią sadownictwo.

    Odpowiedz
  • i(2017-12-06 17:23) Zgłoś naruszenie 139

    DYSCYPLINARKI ,A NIE STAN SPOCZYNKU PO WERYFIKACIJ AKT KLIENTOW ZA LAMANIE PRAW I USTAW

    Odpowiedz
  • pep(2017-12-06 21:36) Zgłoś naruszenie 34

    ,,Gdybyśmy więc wszyscy złożyli takie oświadczenia, a ci spośród nas, którzy ukończyli już 65. rok życia, zdecydowali, że nie będą prosić pana prezydenta o przedłużenie im okresu orzekania, to może rządzący poszliby w końcu po rozum do głowy Taaa jasne Czy ten sędzia już nie pamięta co było w pierwszym projekcie ustawy o SN? Przecież to był podstawowy plan rządzących, żeby żadnego ,,starego sędziego nie było, a ponieważ powstały komplikacje że to zbyt na ,,chama" to teraz jest plan minimum aby starzy stanowili mniejszość (w tym celu zwiększono liczbę stanowisk i skonstruowano dwie nowe izby z zakazem przenoszenia do nich starych), ale cel maximum nadal jest najmilej widziany, przecież lepiej unikać patrzenia na ręce i zdań odrębnych bo pomimo braku losowania starych do składów jako element mniejszościowy trzeba będzie jednak wyznaczać

    Odpowiedz
  • sa(2017-12-06 23:56) Zgłoś naruszenie 65

    Zatem niech manifestują swoje oburzenie demonstracyjnym odejściem . Lud będzie płakał wzruszony.

    Odpowiedz