W latach 90. był gangsterem. Dziś opowiada: Najważniejsi policjanci torbę za mną nosili

autor: Karolina Nowakowska03.12.2017, 20:00; Aktualizacja: 04.12.2017, 09:41
Grek. Fot. Natalia Twardy, Publicat S.A.

Grek. Fot. Natalia Twardy, Publicat S.A.źródło: Inne

Pewnym krokiem wchodzi do pokoju niski mężczyzna. Beżowa kurtka, beżowe spodnie, sweter. Ubrania raczej tanie, słabej jakości. Od progu wita się ze wszystkimi i dowcipkuje. To pierwszy człowiek, którego poznałam, który zabił. Wiem o tym, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mogłabym polubić człowieka, który wszedł do pokoju .

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • ):(2017-12-03 21:12) Zgłoś naruszenie 1757

    Nudzą mnie już te bajeczki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • z(2017-12-03 22:08) Zgłoś naruszenie 1162

    Ale pier do ły wyssane z palca

    Odpowiedz
  • ew(2017-12-03 22:30) Zgłoś naruszenie 2166

    kolejna gloryfikacja ... żal żal gazeto

    Odpowiedz
  • Otto(2017-12-04 06:13) Zgłoś naruszenie 1059

    Mity i legendy. Jedna połowa to łganie, a druga zmyślona

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joanna(2017-12-04 10:46) Zgłoś naruszenie 752

    Prawdę napisał , tak było i jest....Nie wierzę tylko , że długo siedział w więzieniu bo podejrzewam , że więcej przebywał na przepustkach...Dlatego jest to mafijne państwo , mafijnego prawa dla mafii bo prawo jest uznaniowe o wszystkim decyduje skorumpowany urzędnik , prokurator czy sędzia....wszyscy bezkarni...zbrodnia doskonała...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rob(2017-12-04 10:48) Zgłoś naruszenie 653

    Takie były lata 90-te. Kto żył w tamtych czasach to pamięta. Byli milicjanci często bratali się z bandytami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mario(2017-12-04 13:10) Zgłoś naruszenie 702

    Tak było w tamtych latach.100% racji. Wielu polityków i bandytów razem się bawiło.Słynni senatorzy i inni politycy.Słynne ułaskawienia i czasy prawdziwej mafii

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawnik(2017-12-04 13:25) Zgłoś naruszenie 641

    Artykuł bardzo dobry. Opisuje całą prawdę lat 90-tych i gangsterów, którzy byli powiązani z różnymi osobami publicznymi. Wystarczy znać trochę historię tamtych lat, którą ja pamiętam doskonale jako prawnik.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rob(2017-12-04 13:40) Zgłoś naruszenie 581

    Mafia jest w Polsce i była kiedyś. Na pewno lata 90 były złotymi czasami dla gangsterów. Wierzę że tak było.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Waldek(2017-12-04 19:36) Zgłoś naruszenie 521

    Dobrze napisane i prawdziwie. Było tak i jest dalej.Skąd te mafijne majątki? Wystarczy przypomnieć sobie co się działo w Warszawie i te wszystkie zamachy,które były. Gdyby nie było mafii to niektórzy mafiozi nie uchodzili by jako autorytety teraz i nie brylowaliby w mediach. Pisać i mówić o tym ku przestrodze...

    Odpowiedz
  • Franc Mauer (2017-12-04 21:06) Zgłoś naruszenie 956

    Kolejny fantasta,który liczy na to że na takich bredniach zrobi kasę.Oni wszyscy są mocni w gębie teraz,budują sobie wizerunek nieustraszonego gangstera,zabijaki i bohatera...własnej ulicy.Tymczasem każdy kto zna realia lat 90,oraz wpływy takich osiłków wie doskonale,że bez wiedzy milicji,potem policji niewiele mogli bo byli wszyscy jak jeden "prowadzeni" na krótkiej smyczy i często ich właściwym i nr.1 pracodawcą i tym który go "finansował" był oficer "prowadzący" z ramienia WUSW a potem KWP.Byli zawsze potulni grzeczni a te przechwałki można między bajki włożyć.Ci wszyscy którzy rzeczywiście uprawiali hardkorową gangsterkę już dawno nie żyją.Oni nie uznawali żadnych kompromisów a wiedzę zabierali do grobów.Pozostali jedynie przy życiu ci co właśnie nosili bossowi teczkę,czyścili gnata,lub sprzątali mu posiadłość bo tak jak ten wyżej do niczego innego się nie nadawali.Teraz by się dowartościować i zarobić bo jest "zapotrzebowanie" na gangsterskie bajkopisarstwo ujawniają się i opowiadają fantasmagorię.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ostry gość(2018-03-12 16:57) Zgłoś naruszenie 120

    ciekawe jaka jest prawdziwa ksywka Greka z tej książki????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pozycję(2018-08-31 16:19) Zgłoś naruszenie 40

    .... wprowadzić jako lekturę obowiązkową i wzorzec postępowania w tym zakłamanym kraju.

    Odpowiedz
  • bogu(2018-09-01 14:52) Zgłoś naruszenie 24

    Jak w ogóle mozna rozmawiać z kims takim ?

    Odpowiedz
  • bogu(2018-09-01 14:52) Zgłoś naruszenie 15

    Jak w ogóle mozna rozmawiać z kims takim ?

    Odpowiedz
  • @(2018-09-01 17:56) Zgłoś naruszenie 26

    socjopata z nutą psychopaty z zabarwieniem mitomana gawędziarza. Jednym słowem pustak.

    Odpowiedz
  • marta(2018-09-02 08:40) Zgłoś naruszenie 12

    Tak było i jest....to mafia wprowadzała "demokrację " w Polsce.....

    Odpowiedz
  • pytajnik(2018-10-24 16:39) Zgłoś naruszenie 41

    Czy przypadkiem pod ksywą Grek nie kryje się Marcin M. Marcepan - gangster z Częstochowy ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gosc(2018-12-15 02:28) Zgłoś naruszenie 11

    Brednie i bzdury

    Odpowiedz
  • xyv(2019-04-14 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś wie kim tak na prawdę był autor tej książki? W jakim mieście działał? Seria bardzo fajna, lepsze te ksiazki niż film.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz