statystyki

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych: Nie rozwieje najważniejszych wątpliwości przedsiębiorców. Będzie wręcz sprzyjać powstawaniu nowych

autor: Patryk Słowik13.11.2017, 19:00
Naczelna korekta ma być związana z dopuszczalnością potwierdzania wadliwych czynności.

Naczelna korekta ma być związana z dopuszczalnością potwierdzania wadliwych czynności.źródło: ShutterStock

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju wcale nie rozwieje najważniejszych wątpliwości przedsiębiorców. Będzie wręcz sprzyjać powstawaniu nowych – twierdzi resort sprawiedliwości. Opinia przedstawiona przez wiceministra Łukasza Piebiaka, umieszczona na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji, jest druzgocąca.

Projekt resortu rozwoju formalnie został nazwany nowelizacją niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. To ponad 50 korekt. Wiele z nich dotyczy k.s.h.

– Proponowane przez nas punktowe zmiany w kodeksie spółek handlowych są częścią pakietu, który ma na celu ułatwienie funkcjonowania sektora MSP. Prawo powinno być jasne i precyzyjne, dlatego skupiliśmy się przede wszystkim na wyjaśnieniu wątpliwości, które muszą na co dzień rozstrzygać przedsiębiorcy prowadzący spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – wyjaśniał na naszych łamach wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

I dodał, że propozycje zostały już uzgodnione z resortem sprawiedliwości (pisaliśmy o tym: „Ministerstwo uszyło nowy garnitur dla spółek”, DGP nr 190/2017).

Z opinii tego ostatniego wynika, że uzgodnienia nie potoczyły się pomyślnie.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2017-11-13 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    A wydawało się że nie ma już co spie.. rzyć. A tu rządzący zrobili nam kolejną niespodziankę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane