Ziobro o niepowołaniu asesorów: KRS pokazała, że jest ciałem niereformowalnym

30.10.2017, 20:12; Aktualizacja: 30.10.2017, 21:29
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobroźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Odmowa powołania asesorów sądowych przez KRS świadczy o tym, że instytucja ta wymaga zmiany - ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wyraził nadzieję, że reformę umożliwią trwające rozmowy na temat prezydenckiego projektu ustawy o KRS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

 • waluwa32(2017-11-03 00:27) Zgłoś naruszenie 00

  Aplikacje asesorskie Cecha której nie można przypisać (w przeszłości,teraźniejszości ani w przyszłości) żadnemu człowiekowi - to nieomylność. Stąd jedyny prawdziwy wniosek, że każdy jest omylny i niewątpliwie w ciągu całego życia każdemu zdarza się to wielokrotnie. Nie jednokrotnie każdy doświadcza i przekonuje się które decyzje były popełnione omyłkowo. Ta sytuacja pozwala na nieomylną ocenę takiej pomyłki, dotyczy to raczej decyzji w sferach publicznych. Uważam , że przyznanie się do takiej pomyłki jest cechą pozytywną w przeciwieństwie do trwanie w podjętej decyzji. Odmowa zatwierdzenia aplikacji przez Krajową Radę Sądownictwa 265 kandydatom na Asesorów Sądowych jest najlepszym dowodem że nasz Prezydent , Pan Sławomir Duda taką pomyłkę popełnił. W tej sytuacji według mojej (może nie tylko) powyższej opinii oczekuję wystąpienia publicznego Pana Prezydenta , przyznania się do tej pomyłki i wycofania podjętych Vet. Więcej bulwersujących wiadomości - www.waluwa.blog.onet.pl

  Odpowiedz
 • Tomasz(2017-10-31 11:24) Zgłoś naruszenie 42

  Ludzie, czy niektórzy z Was są tak zaślepieni, że nie potraficie zaakceptować pewnych faktów? Te są następujące. Jeżeli chodzi o zaświadczenia o stanie zdrowia oraz zaświadczenia psychologa, to asesorzy, którzy ukończyli aplikację sędziowską i zdali egzamin sędziowski nie musieli ich przedstawiać, bo przedkładali takowe w trakcie aplikacji (wynika to wprost z art. 15 ustawy zmieniającej ustawę o ustroju sądów powszechnych, które weszła w życie 21 czerwca 2017 r.). KRS nie może więc twierdzić, że w tym zakresie doszło do jakiś braków formalnych. Jeżeli zaistniała zaś potrzeba przedłożenia dodatkowych dokumentów, to KRS miała obowiązek zastosować art. 30 ust. 1 i 2 ustawy o KRS i wezwać do ich uzupełnienia. W przypadku nieuzupełnienia braków, KRS zgodnie z powołanymi przepisami powinna pozostawić wnioski bez rozpatrzenia. Faktem jest, że KRS tak nie procedowała, bo podjęła merytoryczną decyzję o wyrażeniu sprzeciwu, powołując się na braki w dokumentacji. To naruszenie ustawy o KRS...

  Odpowiedz
 • Raz dwa trzy(2017-10-31 09:55) Zgłoś naruszenie 41

  Mafia sądownicza nie chce młodych i niezależnych w swojej sędziowskiej korporacji przecież nie wkupili się w "łaski" mafii KRS.......

  Odpowiedz
 • Woźny(2017-10-31 08:09) Zgłoś naruszenie 73

  Jeżeli w dokumentacji były braki formalne, to należało zastosować art. 30 ustawy o KRS, czego KRS nie uczyniła; a nawet gdyby to zrobiła, braki zaś nie zostały uzupełnione, to nie było podstaw do wyrażania sprzeciwu, lecz pozostawienia wniosków bez rozpatrzenia.

  Odpowiedz
 • Podatki zapłacone(2017-10-30 23:00) Zgłoś naruszenie 76

  KRS pokazało ze jest tą Sądowniczą Kastą stojącą przeciwko Obywatelowi. 10 miesięcy czekałem na spotkanie z córka bo Sądownicza Kasta pokazała mi co potrafi. Polskie Sądownictwo to relikt PRL - odpis wyroku 6 mies. oczekiwania. Sądowniczą Kastę na kasy do supermarketu , praca siedząca i umysłowa poprzez skanowanie towaru.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Minio(2017-10-30 22:57) Zgłoś naruszenie 42

  Nikt nigdy przez tego prokuratora nie będzie mianowany sędzią!

  Odpowiedz
 • realista 3(2017-10-30 21:09) Zgłoś naruszenie 1112

  Po czymś podobnym Ziobro nie powinien ani dnia dłużej być ministem. Odrażające napuszczanie opinii publicznej na KRS w sytuacji, gdy decyzja KRS nei mogła być inna wobec uporczywego nieuzupełnienia rażacych braków formalnych złożonych wniosków. Niepowołani asesorzy pretensje maja i mogą miec tylko i wyłacznie do ministra. A liczba nieobsadzonych wakatów sięga juz ponoć 800!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prawnik(2017-10-30 20:44) Zgłoś naruszenie 1516

  KRS zrobiło swoje. Wnioski miały wady formalne, wnioskodawca nie usunął wad. KRS złożył więc sprzeciw. Czemu miałby przymykać oczy na to, że Ministerstwo składa wadliwe wnioski? W wadliwej formie (samo wymyśliło formę elektroniczną, a wady wniosków usuwało...papierowo).

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane