Głupie żarty, końskie zaloty, nachalna adoracja to też molestowanie seksualne

autor: Natalia Ryńska24.10.2017, 07:00; Aktualizacja: 24.10.2017, 08:39
Ważnym jest, by atakowany zasygnalizował, że nie wyraża zgody na takie traktowanie

Ważnym jest, by atakowany zasygnalizował, że nie wyraża zgody na takie traktowanieźródło: ShutterStock

Coraz więcej kobiet przyłącza się do internetowej akcji #metoo #jateż. Wyznania opatrzone wspólnym hashtagiem wzbudzają emocje. I słusznie. Takie właśnie było ich zadanie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • rys(2017-10-24 07:42) Zgłoś naruszenie 2112

    nie ma nic obrzydliwszego niż gruby, opasłydo tego spocony facet ociera sie o dziewczyny w pracy wykorzystując swoje stanowisko w pracy. to poiwnno byc karalne !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Niepoprawny politycznie(2017-10-24 08:11) Zgłoś naruszenie 5530

    No dobrze, a co z molestowaniem mężczyzn przez kobiety swoim ubiorem? Głębokie dekolty, majtki wystające ze spodni, obcisłe leginsy tak bardzo, że można uczyć się anatomii. Po co to kobiety robią? Przecież podtekst seksualny jest aż nadto widoczny. Nie muszą mówić czy dotykać. Przez takie zachowanie kobiety zarzucają sieć szeroko, a potem się dziwią, że nie zawsze wpadnie im to, czego by się spodziewały.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • wspomnień czar(2017-10-24 08:37) Zgłoś naruszenie 96

    my to sobie tak gadu gadu a tymczasem Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej,... i tych wspomnień czar...

    Odpowiedz
  • Mietek(2017-10-24 08:49) Zgłoś naruszenie 246

    Niedługo dojdziemy do paranoi. Powiedzenie komplemrntu czy to calowanie pi rękach bedzie molestowanuem. Radzę politykom PIS to przemyśleć. Oslinią tą rękę a potem inni caluja to jest niehigieniczne. Całować w rękę powinien ten wybrany przez kobietę

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej(2017-10-24 08:53) Zgłoś naruszenie 467

    Powoli idziemy w dobrym kierunku. Bo zmierzamy do tego, że okazanie komuś sympatii, przyjaznych uczuć i akceptacji włącznie z fizycznymi oznakami będzie się wiązało z potężnym stresem przez nieuchronną karą za... molestowanie, mobbing i tak dalej. A nic tak w pracy nie motywuje, jak porządna adrenalina. Piszę z ironią dlatego, że już widzę, jak powoli zaczynamy wylewać dziecko z kąpielą. Dopóki nie zaistnieją w prawie jasne, konkretne, wyraźne definicje tego, co to jest molestowanie i gdzie są tego ostre i zrozumiałe dla wszystkich granice - cały system naturalnych relacji międzyludzkich będzie poważnie naruszony i zrodzi patologie gorsze niż to, co jest. A sądy będą orzekać w takich sprawach uznaniowo, co jest najgorszą rzeczą, jaką człowiek może człowiekowi zgotować.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik(2017-10-24 09:10) Zgłoś naruszenie 183

    Ludzie tak mają. Się do siebie zalecają. Jedni lepiej, inni gorzej. Inni tak źle, że dostają po pysku. I oczywiście to wszystko jest nielegalne. I zaloty i ręczna odmowa. I byle z tą nielegalnością nie przesadzić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Że zauważę.(2017-10-24 09:49) Zgłoś naruszenie 2110

    A ja jestem za tym, aby wprowadzić modę na przeźroczyste rozporki u mężczyzn. Jak kobieta będzie się nachalnie patrzeć na tę przeźroczystość zawsze będzie można wrzeszczeć, że się jest molestowanym przez nią lub klepać inne ideologiczne frazesy. A tak w ogóle gdyby zapytać mężczyzn o kilka cech charakteryzujących kobiety, wśród nich znalazłyby się takie pozycje jak: przekonanie finansowe (czyli traktowanie mężczyzn jak bankomat), złośliwość (czyli samiec to podgatunek), niestabilność emocjonalną, wrzask, krzyk itd. (czyli każde zachowanie tłumaczone hormonami), narcyzm wyjątkowości (czyli jak śmiesz na mnie nie zwracać uwagi),a co za tym idzie - masz się na nią gapić, bo jak nie, to naopowiada bzdur na twój temat itp. itd. etc.... A jak się będziesz gapił, to ci powie żeś ****** i zboczeniec. Czy mężczyźni zdają sobie sprawę z tego, ze te wymienione i jeszcze wiele innych zachowań kobiecych to też molestowanie, przemoc psychiczna i prześladowanie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2017-10-24 12:32) Zgłoś naruszenie 1916

    Widać, że komentarze co niektórych internautów nijak mają się do zrozumienia istoty problemu. "Głupio -mądrzy", jak to mówi się o takich, ciągle mają coś do powiedzenia, na forach internetowych, a zapominają, że to ich żony, matki i córki są w pracy molestowane, że one nie mają wsparcia w swoich ojcach, mężach. I zamiast zrozumieć, że dobre wychowanie, przyzwoite zachowanie są wystarczające, na formach szukają winny w kobietach, że ubierają się jak ******* Może i ubierają się, ale wystarczy ustalić odpowiedni strój w pracy albo zwrócić koleżance delikatnie uwagę, ze ubrana jest niestosownie do miejsca, czy sytuacji. A wtedy na pewno ta to jej do myślenia. Poza tym, nawet jakby ubrała się w same majtki i biustonosz, to żadne facet nie ma prawa jej dotknąć, klepnąć w dupcię,a ni czynić niestosownych uwag, czy patrzeć w krocze. Nie ma prawa i koniec. A jak nie, to wynocha z pracy. I taka powinna być polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa w zakładach pracy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wieloszczet(2017-10-24 14:32) Zgłoś naruszenie 71

    pozwolę sobie na wspomnienie wyjątkowo perwersyjnej metody molestowania, mianowicie noszenie wypchanego grubo portfela pod prawą pachą, ale tak, że widać kolor... marynarka "Gucci" naj... sygnet Au... żadnych reklamacji. a jeść trzeba... PS: niech będzie odróżniane naruszenie od faux pas.

    Odpowiedz
  • karol(2017-10-24 23:18) Zgłoś naruszenie 97

    ZostawMY przewrażliwione brzydule. Niech je mole stóją. Zostaną im czarne marsze i towarzystwo z LGBT. Dys tan sik !

    Odpowiedz
  • JT(2017-10-25 06:57) Zgłoś naruszenie 41

    A co to takiego "końskie zaloty" bo nie wiem - nie każdy ma do czynienia z końmi .

    Odpowiedz
  • molestowana(2017-10-25 08:30) Zgłoś naruszenie 82

    Pnie prokuratorze on mnie nie dotykał, nic nie mówił, nie czynił żadnych gestów. On mnie po prostu rozbierał wzrokiem ! I jak wchodził rano do firmy to trzymał na wierzchu. Kluczyki od swojego samochodu !

    Odpowiedz
  • Oo(2017-10-25 10:29) Zgłoś naruszenie 42

    Żarty, zaloty, adoracja to molestowanie seksualne.... Molestowane są tylko kobiety..... Ci którzy się z tym nie zgadzają (ignorują i wyśmiewają) są współwinni.... - lecz się !

    Odpowiedz
  • Ziomek(2017-10-28 08:17) Zgłoś naruszenie 14

    Jak się kobieta spasie to molestowana już nie będzie :)

    Odpowiedz