statystyki

PiS chce ściągnąć Polaków ze Wschodu

autor: Urszula Mirowska-Łoskot09.10.2017, 07:46; Aktualizacja: 09.10.2017, 08:51
Polska, mapa

Posłowie PiS nie martwią się o koszty. Ich zdaniem nie będą one dotkliwe dla budżetu państwa.źródło: ShutterStock

Repatrianci, którzy chcą osiedlić się w Polsce, będą mogli starać się o dodatkowe 25 tys. zł na zakup mieszkania. Tak zakłada projekt ustawy o repatriacji, który przygotowali posłowie PiS.

Już obecnie repatriantom przysługuje pomoc na zakup mieszkania w Polsce. Każdy z nich ma prawo otrzymać 25 tys. Posłowie PiS uważają jednak, że obowiązujące przepisy są niewystarczające.

– Podniesienie wysokości pomocy ma na celu dostosowanie jej do sytuacji na rynku mieszkaniowym, a tym samym usprawnienie procesu adaptacji rodzin repatriantów do warunków życia w Polsce – uzasadnia Małgorzata Wypych, poseł PiS.

Dlatego po zmianie np. czteroosobowa rodzina będzie mogła liczyć nie na 100 tys. zł jak dotąd, a na 125 tys. zł wsparcia. Niewykluczone, że to pomoże zrealizować ambitny plan rządu, aby w ciągu najbliższych lat wracało nad Wisłę około tysiąca repatriantów rocznie.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane