statystyki

Dekrety i zarządzenia rządu emigracyjnego są już w sieci

autor: Emilia Świętochowska05.10.2017, 07:36; Aktualizacja: 05.10.2017, 08:25
Jak podkreśliła w czasie uroczystości premier Szydło, pokazują one, że w czasie wojny, okupacji, a następnie PRL-u w sposób nieprzerwany ogłaszano akty normatywne, co stanowi dowód na trwanie polskiego rządu.

Jak podkreśliła w czasie uroczystości premier Szydło, pokazują one, że w czasie wojny, okupacji, a następnie PRL-u w sposób nieprzerwany ogłaszano akty normatywne, co stanowi dowód na trwanie polskiego rządu.źródło: ShutterStock

 Setki aktów prawnych i innych oficjalnych dokumentów wydanych w latach 1939–1990 przez polski rząd na uchodźstwie zostały wczoraj oficjalnie upublicznione przez premier Beatę Szydło.

Nieudostępniane do tej pory dzienniki urzędowe będzie można przeglądać w systemach informatycznych prowadzonych przez Kancelarię Sejmu oraz Rządowe Centrum Legislacji.

Wśród zdigitalizowanych dokumentów są m.in. dekrety, zarządzenia, projekty budżetów, akty mianowania i odwoływania ze stanowisk państwowych, wykazy odznaczeń, a także ważniejsze przemówienia wygłaszane z okazji świąt i rocznic narodowych czy w momentach kryzysowych dla Polski.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane