Podczas Rady Praw Człowieka ONZ Polska zadeklarowała zmiany w kodeksie karnym: Koniec hejtowania gejów

autor: Sylwia Czubkowska, Klara Klinger22.09.2017, 15:17; Aktualizacja: 22.09.2017, 15:23
Podczas Rady Praw Człowieka ONZ Polska zadeklarowała zmiany w kodeksie karnym: Koniec hejtowania gejów

Podczas Rady Praw Człowieka ONZ Polska zadeklarowała zmiany w kodeksie karnym: Koniec hejtowania gejówźródło: ShutterStock

Polski rząd zgodził się zmienić Kodeks Karny. Przestępstwem z nienawiści ma być także działanie ze względu na orientację lub płeć ofiary. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz organizacje pozarządowe od wielu lat wskazywały na potrzebę zmiany przepisów w tym zakresie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Tomek(2017-09-22 19:50) Zgłoś naruszenie 1936

    przecież ********* to choroba i tego nic nie zmieni - Rodzina to kobieta i mężczyzna.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • crash(2017-09-22 16:24) Zgłoś naruszenie 1812

    Nie bardzo wierzę w dobre intencje obecnego rządu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Homoseksualizm to zboczenie ,ale zyć muszą z tym(2017-09-23 10:03) Zgłoś naruszenie 1616

    byle nie kosztem mojej wolności. Homoseksualizm to z jednej strony zdziczenie obyczajów ,a z drugiej walka z hetero normami. Z normalnością się walczy pod płaszczykiem ksenofobii, czy orientacji seksualnej. Wygląda to tak, iż normalność jest przestępstwem w ocenie lewactwa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lewactwu NIE!(2017-09-23 10:09) Zgłoś naruszenie 1615

    Każdy normalny i zdrowy człowiek mówi wprost co myśli, każdy amoralny i chory z chęci władzy nad światem lewak, dochodzi do swoich celów zdradą i kłamstwem by chronić anormalność. Takie są ich normy. Homoseksualizm w te normy się wpisuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-09-23 08:57) Zgłoś naruszenie 1418

    Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. Czytaj więcej: http://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abcd(2017-09-22 20:20) Zgłoś naruszenie 146

    Daleko nam do krajów gwarantujących wolność słowa. Warto tutaj przytoczyć wypowiedź Bartłomieja Kozłowskiego, która przedstawia się następująco: „W Stanach Zjednoczonych, gdzie swobodnie działają ugrupowania neonazistowskie (tak samo zresztą, jak i skrajnie komunistyczne), a Pierwsza Poprawka do Konstytucji − jak się ją obecnie interpretuje − zapewnia bezkarność głoszenia najbardziej nawet skrajnych − rewolucyjnych, totalitarnych czy rasistowskich − poglądów, zjawiska przemocy i dyskryminacji na tle rasowym, narodowym, czy religijnym wcale nie są częstsze, niż w wielu krajach europejskich − np. Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii − w których rasistowskie wypowiedzi są zakazane, a ich autorzy karani wysokimi grzywnami lub zamykani w więzieniach”

    Odpowiedz
  • A ja nie(2017-09-22 16:15) Zgłoś naruszenie 1311

    Szerokiej drogi! Na Alasce maja wiecej praw, myślę, ze nawet na same same-sex marriage się zalapiesz, czego Ci życzę. W Polsce niestety jeszcze dluga droga. Powodzenia!

    Odpowiedz
  • European Federation(2017-09-22 17:26) Zgłoś naruszenie 1211

    Może nie jest jeszcze tak źle z tym rządem... Pod przykrywką medialną i walką o wyborców po cichu zdarzy im się zrobić coś pozytywnego.

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2017-09-22 15:41) Zgłoś naruszenie 1230

    Dziadostwo, emigruję na Alaske, niech się cywilizacja i Polska zawali mam to gdzieś

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mam wstręt i nic nie poradzę na to(2017-09-23 10:18) Zgłoś naruszenie 1214

    Zboczenia trzeba leczyć. Już głowy zwierząt (małpy) przeszczepiają, więc niedługo być może i zbokom czy pedofilom je przeszczepią i będzie wreszcie spokój. Dlaczego normalnego człowiek bierze obrzydzenie na zboczony seks tych samych płci. Bo mnie bierze, a przecież toleruję takich ludzi ogólnie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Agaton(2017-09-23 15:56) Zgłoś naruszenie 88

    W sierpniu na urlopie widziałem dwóch całujących się facetów.Ten widok był dla mnie tak obrzydliwy ,że aż mi się zrobiło niedobrze.Rozumiem,że ONZ ma sprawić,że jak będę oglądać całujących się facetow zrobi mi się dobrze??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • igor(2017-09-23 10:04) Zgłoś naruszenie 510

    Tego jeszcze brakowało....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ff(2017-09-24 09:41) Zgłoś naruszenie 27

    Tak się kończy robienie normy z dewiacji. Nie da się ciągle wmawiać ludziom, że rzeczy sprzeczne z naturą są społecznie korzystne. Zamykanie ludziom ust kodeksem karnym, źle skończy się dla partii, która by chciała odbierać ludziom wolność wypowiedzi.

    Odpowiedz
  • Obywatel Polski(2019-05-23 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego co widzę to tu nikt nie wie tak naprawdę co to jest homoseksualizm, ale zieją nienawiścią pełną piersią, szkoda, że na podstawie jakiś bredni i mitów. Wstyd mi, że duża część polaków myśli, że jest jakaś homopropaganda i że zagraża rodzinom. Większej głupoty nie słyszałam. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nic nie wiedzą na ten temat i zwyczajnie, szczekają nie pozwalając innym ludziom żyć normalnie chociaz to nie ich interes z kim kto jest w związku i TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PEDOFILIĄ CZY ZAGRAŻANIU RODZIN HETERO. Naprawdę najpierw warto się czegoś dowiedzieć jeśli jest się czemuś przeciwko niż pluć jadem na mniejszość społeczną, która i tak się boryka na codzień z problemami tego typu, że nie wspomnę co dzieci o innej orientacji muszą przeżywać wiedząc, że połowa Polski ich nienawidzi. Wstyd ludzie, weźcie się trochę zastanówcie zanim będziecie opowiadać takie brednie na temat orientacji seksualnej, BO TO MOŻE WYRZĄDZIC KRZYWDĘ, KAŻDY NAWET KOMENTARZ W INTERNECIE JEŚLI PRZECZYTA TO JAKIŚ NASTOLATEK. Jeszczę tak dla jasności: NIE STANIESZ SIĘ HOMO JEŚLI JESTES HETERO TAK SAMO JAK NIE STANIESZ SIĘ HETERO JEŚLI JESTEŚ HOMO, TO NIE JEST CHOROBA LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ.

    Odpowiedz