Sprawiedliwe sądy trudne do osądu

autor: Tomasz Żółciak19.09.2017, 07:58; Aktualizacja: 19.09.2017, 08:22
PKW to kolejna instytucja, do której opozycja poskarżyła się na kampanię sądową PFN

PKW to kolejna instytucja, do której opozycja poskarżyła się na kampanię sądową PFNźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Państwowa Komisja Wyborcza nie zajmie się wyjaśnianiem wątpliwości wokół tego, czy seria spotów i haseł głoszonych przez Polską Fundację Narodową reprezentuje interesy PiS.

Działania Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) nie podobają się PKW, jednak wczoraj zgromadzenie sędziów pod przewodnictwem Wojciecha Hermelińskiego wydało komunikat, z którego wynika, że PKW nie może oceniać działalności innych podmiotów niż partie polityczne i komitety wyborcze.

Wniosek o zbadanie sprawy złożyła Nowoczesna. Twierdzi, że kampania dotycząca reformy sądownictwa ma „charakter prezentacji stanowiska partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość” i dlatego finansowanie jej przez PFN stanowi „formę niezgodnego z przepisami ustawy o partiach politycznych wsparcia tej partii”.

Komisja odsyła do właściwych organów sprawujących nadzór nad fundacjami – dla Polskiej Fundacji Narodowej jest to minister rozwoju i finansów (choć według odpisu KRS na 9 sierpnia br. jest to minister kultury i dziedzictwa narodowego) oraz prezydent stolicy.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane