Kolonizacja Marsa tylko za zgodą państwa

autor: Patryk Słowik14.09.2017, 07:43; Aktualizacja: 14.09.2017, 09:20
Projekt ustawy dokładnie odnosi się do tego, jakie warunki będzie trzeba spełnić, aby móc uzyskać zezwolenie

Projekt ustawy dokładnie odnosi się do tego, jakie warunki będzie trzeba spełnić, aby móc uzyskać zezwolenieźródło: ShutterStock

 Wykonywanie działalności kosmicznej bez zezwolenia będzie zabronione. Naruszyciel zapłaci równowartość nawet 100 tys. euro. Taka sankcja znajduje się w projekcie ustawy o działalności kosmicznej oraz Krajowym Rejestrze Obiektów Kosmicznych.

Oznacza to, że aby wystrzelić rakietę w kosmos, eksploatować wszechświat, a nawet ściągnąć na Ziemię już wystrzelony obiekt, potrzebna będzie zgoda urzędników.

Projekt ustawy dokładnie odnosi się do tego, jakie warunki będzie trzeba spełnić, aby móc uzyskać zezwolenie. Przede wszystkim ubiegający się podmiot będzie musiał wykazać, że troszczy się o wszelkie zasady bezpieczeństwa działalności kosmicznej. Powinien też udokumentować swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie jej realizacji. Konieczne będzie też zobowiązanie do nieprzenoszenia broni atomowej ani żadnej innej broni masowego rażenia w wyprodukowanych przez siebie obiektach.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • wjw(2017-09-14 11:59) Zgłoś naruszenie 20

    No tak. Jeszcze by ktoś po cichu Marsa skolonizował i wytyczył działki oraz zbył bez podatku... Albo postawił mieszkania na wynajem. A na lot potrzebny będzie paszport i wiza ? Czy ta władza nie ma do rozwiązania poważniejszych kwestii na Ziemi w Polsce ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane