W polskich więzieniach lawinowo przybywa seniorów. "Najważniejsze to zapewnić im bezpieczeństwo"

autor: Karolina Nowakowska05.09.2017, 07:00
W polskich więzieniach przebywa coraz więcej seniorów

W polskich więzieniach przebywa coraz więcej seniorówźródło: ShutterStock

Coraz więcej osób starszych odbywa karę pozbawienia wolności. Warunki, jakie panują w zakładach karnych nie odpowiadają ich potrzebom. Dotyczy to zwłaszcza standardów cel, dostępu do pomocy medycznej i pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Tobi(2017-09-05 09:35) Zgłoś naruszenie 372

    Nie bez powodu przebywa tam coraz więcej seniorów. Przynajmniej zjedzą tam 3 posiłki bo mieszkając samemu, bez pomocy rodziny brakuje im często w domu nawet na chleb. Taki mają dobrobyt po wielu latach pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robiłem kontrolę w więzieniach(2017-09-05 10:25) Zgłoś naruszenie 269

    Byłem zaskoczony jak Państwo dba i normuje by podopieczni żyli w Luksusie... Są wyśrubowane normy żywnościowe co do ilości mięsa, warzyw, owoców itp. Dieta ustalana i zatwierdzana przez dietetyków. Dostęp do Lekarza, badań specjalistycznych i szpitali bezproblemowy. Opieka psychologiczna, edukacja, biblioteki, filmy, TV i Akwaria. Cieplutko i milutko no i na koniec co weekend dostęp do pokojów widzeń bezdozorowych..... Ech jak to się porówna do domów starców.... czy życia ludzi ubogich to nie ma co gadać

    Odpowiedz
  • Lepiej siedzieć ....(2017-09-05 12:02) Zgłoś naruszenie 246

    ... niż żyć za 854 zł na wolności. Przynajmniej nie trzeba robić opłat, można 3xdziennie porządnie zjeść, wyspać się w ciepłym pomieszczeniu i czystej pościeli, TV bez abonamentu, prasa i książki, siłownia a i bzyknąć można w specjalnym pokoiku. Żyć nie umierać !

    Odpowiedz
  • Borys(2017-09-05 10:24) Zgłoś naruszenie 166

    Zawsze można przenieść skazańców do hoteli albo do ośrodków wczasowych co by im nie zaklucano pobytu

    Odpowiedz
  • mk(2017-09-05 13:21) Zgłoś naruszenie 134

    Ci klawisze mają przerąbane bo panowie osadzeni w tych czasach mają więcej praw jak klawisze. I gdzie tu sprawiedliwość ?

    Odpowiedz
  • ???????(2017-09-05 09:06) Zgłoś naruszenie 1213

    a co pojechali tam na wczasy,mają wymagania?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Janusz I(2017-09-05 21:34) Zgłoś naruszenie 112

    Dzisiaj każdy może znaleźć się w więzieniu, np. kierowca, sprawca nieumyślnego wypadku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tdk(2017-09-05 21:44) Zgłoś naruszenie 112

    jak za 10 tysięcy da się żyć tylko na prowincji to polecam sędziom konstytucję do nauki bo siedzą niektórzy za batonik, bułeczkę a to mało ma wspólnego ze sprawiedliwością społeczną (brak pracy, bezdomność choroby itd) bo więzienie zawsze demoralizuje i niszczy charakter a praca uszlachetnia, ale praca- nie niewolnictwo!

    Odpowiedz
  • Bruno(2017-09-05 20:35) Zgłoś naruszenie 65

    A ja powiem tak!! Więzienie to więzienie i choćby nie wiem jakie warunki w nim bedą to dalej jest więzienie!! Człowiek jest w klacie i tyle! Jedni słusznie inni nie. To tak jak w wojsku człowiek liczył dni do wyjścia i tyle kryminał niczym się nie różni!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tez narozrabiam na starość(2017-09-05 21:25) Zgłoś naruszenie 61

    oczywiście, że jak będę niedomagać to narozrabiam po to aby mnie zamknęli, bo po 40 latach pracy i za 1600 zl emerytury nie jestem w stanie nająć sobie pomocy domowej ani skorzystać z domu spokojnej starości bo tam opłata wynosi ok. 3 tys. netto miesięcznie. Także wypada mi narozrabiać tak aby mnie zamknęli w więzieniu, tutaj dostanę wikt, opierunek i opiekę za darmo.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wolny(2017-09-06 07:34) Zgłoś naruszenie 34

    PIS nie podwyższy emerytur tym emerytom, którzy uzyskali do niej prawo za komuny ponieważ uważa ich za swoich wrogów. Teraz nie mogą odebrać im emerytur , ale po uzyskaniu całkowitej władzy zabiorą około 6 mln.emerytom całe emerytury , bo to co komunistyczne nie może istnieć.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • misiek(2018-09-26 11:36) Zgłoś naruszenie 20

    Jakie wyśrubowane normy żywnościowe pacanie jak wyszedłem to sól jadlem **** łyżkami !!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • misio(2019-02-24 09:41) Zgłoś naruszenie 10

    ty durniu jaka opieka medyczna ! byłeś tam że p[iszesz głupoty gadzie !

    Odpowiedz
  • Dożywotnio skazany (2019-04-30 03:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zyczę nikomu pobytu w tym hmm. sanaterium . Bylem raz 5 lat,,i za chwilę 3 lata, w latach 70-82 Mineło prawie 50 lat, i nadal wracaja senne mary , sny, które doprowadzaja do potów. Klawisze nie mówili do nas , w Iławie, tylko pokazywali pałą, czego chca. jak się nie domysliłeś, to 3-bęczki , jedno uderzenie w nerki, trzeba było wytrzymac, i dopiero dwa nastepne uderzenia w ***** [w nagrode]. . A jak sie zachnąłeś, postawiłeś, to od nowa 3- bęczki [pierwsze uderzenie oczywiście w nerki]. Wieczorami kładłem się spać glodny, nawet nie było kromki chleba, takie małe racje rozdawali. Jak był apel, staliśmy w szeregu i wypatrywaliśmy, czy starszy [zgret] nie ma w ręku kromki, bo mu została akurat. Widzenie z rodziną raz na pół roku, połyki podczas widzenia tych marnych groszy. A pod celą po widzeniu bicie w żołądek, aby zwrócić to co sie zjadło od rodziny wraz z pieniążkiem. Jak nie pomagało, to szklanka wody z rozcieńczona pasta do podłogi. Pomagało. Horror chłopcy przechodziłem w wieku 18 lat. i dzisiaj , jak trzymam bułeczke, to mi sie ten głód z Iławy z 1970 roku przypomina , i jem baaardzo powoli. Jakis strach pozostał, że mi braknie. Ale nie jest mi dziś tak żle- od 30-lat jezdze z żona na 2-miesiące wakacji , ostatnio Chorwacja [Brac], dom 150m2, samochód roczny, jakis majatek uciułany w banku, i CODZIENNIE OBIAD MIĘSNY ! .Ale nie spie, jak tabletki na sen nie wezme. Życze wam zdrowia i NIGDY pobytu w takich kazamatach. .Przesiedziałem 5-lat za przestepstwo, którego nie popełniłem, ale wspólnicy obrali jedna linie obrony, i mnie zmósili do takiej niekożystnej dla mnie wersji zeznań. Dziś juz niemam sił, walczyc o swoja sprawiedliwość, Prawo zniszczyło mi psychikę ,dobrze, że sie w międzyczasie nie powiesiłem, choć takich mysli było co nie miara .teraz mam 67 lat, i czuje się zaszczuty, jak upadnie igła na podłogę , staje na baczność, nikomu nie ufam, żyję swoim życiem. kiedy Wy śpicie. Przepraszam za wylewnośc Leszek

    Odpowiedz