Pismo wysłane kurierem do sądu. Skuteczne czy nie?

autor: Paulina Szewioła20.07.2017, 07:46; Aktualizacja: 20.07.2017, 08:10
Jeden nurt wykładni przyjmuje, że tylko oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego (czyli obecnie Poczty Polskiej) jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu

Jeden nurt wykładni przyjmuje, że tylko oddanie pisma procesowego w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego (czyli obecnie Poczty Polskiej) jest równoznaczne z wniesieniem go do sąduźródło: ShutterStock

TSUE rozstrzygnie, czy korespondencja nadana za pośrednictwem operatora prywatnego może być traktowana gorzej niż ta wysłana Pocztą Polską

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • pytanie(2017-07-20 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    A nie prościej byłoby napisać dobre przepisy?

    Odpowiedz
  • Bogusław Wierzbicki(2017-07-20 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Powszechne jest ignorowanie polskiej Konstytucji RP z 1997 r. (Dz.U.78.483). Gdyby TSUE nie ignorował braku ustawy do jej art. 129 ust. 2, to by odrzucił wniosek, gdyż Polska nie jest jeszcze członkiem UE.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane