Byli prezesi TK: Bez niezależnego sądownictwa nie istnieje państwo prawa

13.07.2017, 17:50; Aktualizacja: 13.07.2017, 18:01
Pod oświadczeniem, przekazanym w czwartek PAP, podpisali się byli prezesi: Andrzej Rzepliński, Marek Safjan, Jerzy Stępień, Bohdan Zdziennicki i Andrzej Zoll.

Pod oświadczeniem, przekazanym w czwartek PAP, podpisali się byli prezesi: Andrzej Rzepliński, Marek Safjan, Jerzy Stępień, Bohdan Zdziennicki i Andrzej Zoll.źródło: ShutterStock

Bez niezależnego wymiaru sprawiedliwości nie istnieje państwo prawa; wzywamy parlamentarzystów i prezydenta do niedopuszczenia do wprowadzenia ustaw, które mogą na trwale pozbawić Polskę pozycji demokratycznego państwa prawa - napisało pięciu b. prezesów Trybunału Konstytucyjnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • BoloiLolo(2017-07-24 06:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Profesor Prawa Karnego Kruszyński to co mówi w Telewizji Polskiej ma zupełną rację....Trzeba być zupełnym ślepcem że nie widzieć co się działa w Sądownictwie przez ostatnie 50 lat. Pytanie do redakcji :::Dlaczego Sąd Najwyższy odrzucił i nie rozpatrzył ok.1500 KASACJI a ludzie wydali pieniądze rzucone w błoto...Draństwo grubego kalibru oraz zupełny brak poszanowania powszechnego interesu narodu i społeczeństwa....!!!!!!Napisałem to jako osoba bezpartyjna daleka od spekulacji i działalności politycznej.....!!!! To co się działo w Sądownictwie to pokazał film nadany w dniu23.07.2017roku

    Odpowiedz
  • igor(2017-07-16 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ty panom prezesom już dziękujemy, nie wiem, czy są w stanie przekonać kogokolwiek.

    Odpowiedz
  • Mały(2017-07-15 16:18) Zgłoś naruszenie 10

    w tej całej dyskusji zastanawiam się po co w ogóle sądy i ogromne koszty. Przecież wyroki będzie wydawał Kaczyński a nie zgraja nowych sługusów dojnej zmiany. A nawet przegrane wybory okażą się wygranymi. w Polsce następuje dyktatura.

    Odpowiedz
  • hahhaaa(2017-07-14 15:06) Zgłoś naruszenie 10

    Niezalezne Sądownictwo dyspozyczyjnych POlitycznych wykształciuchów--hahahaa:1 przykładów w jednej tylko Ustawie PO--mostowej złamania Konstytucji RP, oraz jak okradanie z emerytur ze względu na szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy usprawiedliwił Sędzia TK i następnie Tusk . -:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656: --;: 1. Wsteczne działanie ustawy z 2008 aż na rok 1998, na niekorzyść tak zatrudnionych pracowników – pozbawienie z automatu ( wobec tych niewykazanych na nowych listach) przez

    Odpowiedz
  • 123(2017-07-14 11:13) Zgłoś naruszenie 40

    panowie chyba cierpią na zaniki pamięci, o jakiej niezawisłości mówicie. Zapytam czy w imię tej niezawisłości daliście przyzwolenie na kradzież środków finansowych w OFE z ludzkich kont. Jesteście hipokrytami przywiązanymi do stołków.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2017-07-14 09:24) Zgłoś naruszenie 71

    oby to były niezależne sądy, a nie na telefon jak ten sędzia z Gdańska

    Odpowiedz
  • mały(2017-07-14 08:40) Zgłoś naruszenie 84

    Odejdźcie z godnością.

    Odpowiedz
  • sędzia Turbina(2017-07-14 07:09) Zgłoś naruszenie 87

    Nareszcie koniec dyspozycyjnych wobec klik i całkowicie zależnych od nich "rozgrzanych" politycznych sądów !

    Odpowiedz
  • sędzia Turbina(2017-07-14 07:09) Zgłoś naruszenie 136

    Nareszcie koniec dyspozycyjnych wobec klik i całkowicie zależnych od nich "rozgrzanych" politycznych sądów !

    Odpowiedz
  • oburzony(2017-07-13 22:07) Zgłoś naruszenie 1610

    Ale skowit kasty,tym bardziej ze ich odejscie bedzie na tych samych pieniazkach,Kto z panstwa utracil prace i dostal wynagrodzenie? Jak sluzyli POlszwnikom to wtedy sady byly apolityczne?Niech ci sedziowie nie opowiadaja bajek dla grzecznych dzieci

    Odpowiedz
  • ewa(2017-07-13 21:17) Zgłoś naruszenie 2013

    No przeciez PiS wprowadza standardy od zachodnich sąsiadów więc o co chodzi? Przecież to jest wzór dla lewakow, tvn i wybiorczej więc o co chodzi? A no jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę i układy. W Niemczech minister sprawiedliwości ma o wiele szerszą władze nad całym wymiarem sprawiedliwosci. A Pani gersdorf która uważa się za Boga niech zacznie wyrywać kartki z kalendarza bo czas wracać na prowincję. Najskuteczniejszy sposób walki z mafią - odcięcie od pieniędzy.

    Odpowiedz
  • M(2017-07-13 19:49) Zgłoś naruszenie 198

    Panowie, straszne, naprawdę. Apele, wezwania, można się przestraszyć, naprawdę.

    Odpowiedz
  • Inspektor(2017-07-13 19:10) Zgłoś naruszenie 1610

    .......Polaków nie stać na Sądy i koszty Sądowe a także stawki adwokackie:-- Wysokość minimalnych stawek adwokackich powinna być regulowana Ustawą bezpośrednio przez Sejm a nie Rozporządzeniem przez Ministra Sprawiedliwości. To mają być minimalne stawki a nie wygórowane jak zarządził były minister Budka . Pan Ziobro je co prawda zmniejszył lecz nadal są rażąco za wysokie . Czas tą patologie praktyki ustalania tych stawek natychmiast znieść . Niech adwokaci nie ustalają sami sobie gaż minimalnych które mogą być podnoszone aż 4 --krotnie. Wiekszość z tych spraw to jednak sprawy szablonowe! Za kwotę sporu 10 000 zl obowiązuje obecnie minimalnie aż 36% stawka, --tylko za swojego mocodawce nie licząc apelacji . Kogo stać na sprawy sądowe gdy Ich wynik nie tylko zależy od argumentów lecz także od wiedzy sądu oraz gdy wynik zależy od interpretacji prawa czyli tzw:ryzyka procesowego.

    Odpowiedz
  • Bert(2017-07-13 19:09) Zgłoś naruszenie 2712

    Ci byli prezesi TK byli elementami "państwa teoretycznego", które pozwalało się okradać złodziejom krajowym i zagranicznym na 100 miliardów zł rocznie. Ale im to nie przeszkadzało.

    Odpowiedz