statystyki

Emerytury strażników miejskich jak policjantów? Hołubiczko: Dotyka nas wielka niesprawiedliwość

autor: Tomasz Żółciak07.07.2017, 16:00
Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, wskazujący na nierówne emerytalne traktowanie strażników miejskich, złożyliśmy ponad dwa lata temu - mówi Hołubiczko.

Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, wskazujący na nierówne emerytalne traktowanie strażników miejskich, złożyliśmy ponad dwa lata temu - mówi Hołubiczko.źródło: ShutterStock

Skoro w gminie powołuje się instytucję parapolicyjną, to trzeba zapewnić funkcjonariuszom odpowiednią ochronę i opiekę - mówi w wywiadzie dla DGP Artur Hołubiczko, przewodniczący Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych.

Z czego wynika rozpoczęcie prac nad reformą straży miejskich?

Rozpoczęte przez MSWiA prace to pokłosie spotkania ministra Błaszczaka z przedstawicielami związku zawodowego „Solidarność”, które odbyło się w październiku ubiegłego roku. Po tym spotkaniu minister rozesłał pismo m.in. do środowisk samorządowych z propozycją przedstawienia propozycji zmian w funkcjonowaniu naszej formacji. Takie propozycje przedstawiła sama straż miejska, ale też inne gremia. Teraz, jak sądzę, propozycje te zostały zebrane i usystematyzowane. Dlatego niebawem mogą rozpocząć się prace.

Jakich zmian oczekuje pana środowisko?


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • gość234(2017-07-07 17:23) Zgłoś naruszenie 1212

    Ale odleciał!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamis(2017-07-07 16:30) Zgłoś naruszenie 1017

    I co jeszcze? Mieszkania sluzbowe? Nie chcialo się nosic teczki ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sta(2017-07-07 18:55) Zgłoś naruszenie 719

    to pewnie przygotowania prima aprilisowe. co jeszcze nieroby?

    Odpowiedz
  • ipa(2017-07-13 22:04) Zgłoś naruszenie 71

    Policja nie chce zajmować się sprawami które realizuje SM np. parkowania, wysypiska śmieci, zwierzęta, współpraca z urzędnikami, drobne wykroczenia, zlecenia od mieszkańców i przesłuchania z tym związane itd. jest tego naprawdę dużo ktoś musi to robić.

    Odpowiedz
  • pomarzyć niezła rzecz(2017-07-07 23:24) Zgłoś naruszenie 615

    No to ochroniarze też powinni mieć emerytury policyjne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2017-07-07 21:44) Zgłoś naruszenie 518

    Zlikwidować to dziadostwo

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-07-08 01:56) Zgłoś naruszenie 412

    Rozrost faszyzmu w pl jest porazajacy. Ochraniarze, kasjerki, parkingowi tez powinni miec emerytury milicyjne.

    Odpowiedz
  • AS(2017-07-08 06:28) Zgłoś naruszenie 316

    to jest chore powinni zwiekszyc etaty policji a te formacje zlikwidowac to balamuty nic nie robia pasozyty u mnie jest taki nie duczony i wogóle szkoda pisac do LIKWIDACJI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • antek(2017-07-07 23:37) Zgłoś naruszenie 315

    Chyba cieciom się powaliło w głowach. Najpierw urzędnicy KAS teraz ciecie zwani strażą koto następny może SOK harcerze czy kolejarze bo też noszą broń i mundury :) Gminy likwidują tych nierobów w uniformach a oni bezczelnie jeszcze żądają.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mirox(2018-01-29 20:04) Zgłoś naruszenie 20

    W naszym kraju najlepiej wychodzi komentującym narzekanie, szkoda bo gdyby te słowa zamienić na pozytywne, coś zaproponować, aby tej formacji nadać konkretne uprawnienia, bo wtedy każdy będzie miał z tego korzyść, postarajmy się bardziej, bądźmy konstruktywni, nasza Ojczyzna zasługuje na to, by był nasz kraj był silny, bezpieczny. Słabeuszy się nie szanuje i marudy,..........

    Odpowiedz
  • Rolland(2017-07-08 06:00) Zgłoś naruszenie 110

    Na tej zasadzie to i sprzątaczki, też powinny mieć emerytury policyjne, przecież nie są gorsze a wręcz lepsze, bo więcej robią, od tych urzędników, zwanych strażnikami miejskimi.

    Odpowiedz
  • jan(2018-01-31 21:21) Zgłoś naruszenie 11

    Tak każdy kto przepracował 35 i 40 kobiety i mężczyźni, powinni mieć prawo, że jeśli nie czuje się na siłach to może skorzystać, ale nie musi, to powinien być wybór pracownika,...a może powinno to być np: 30 i 35 lat?

    Odpowiedz
  • klarysa(2017-07-08 06:45) Zgłoś naruszenie 12

    Cudownie Panie Prezydencie. Kasa się znalazła ponieważ w PKP PLK S.A. pracownicy którzy mają wejść w ochronny wiek emerytalny w bezczelny sposób wypowiada sie im warunki pracy i płacy i proponuje sie niższe stanowiska i uposażenie nawet o 600 złotych miesięcznie. POukrywani w tej firmie przemalowali sie na PiSkowców.

    Odpowiedz