statystyki

Emerytury strażników miejskich jak policjantów? Hołubiczko: Dotyka nas wielka niesprawiedliwość

autor: Tomasz Żółciak07.07.2017, 16:00
Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, wskazujący na nierówne emerytalne traktowanie strażników miejskich, złożyliśmy ponad dwa lata temu - mówi Hołubiczko.

Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, wskazujący na nierówne emerytalne traktowanie strażników miejskich, złożyliśmy ponad dwa lata temu - mówi Hołubiczko.źródło: ShutterStock

Skoro w gminie powołuje się instytucję parapolicyjną, to trzeba zapewnić funkcjonariuszom odpowiednią ochronę i opiekę - mówi w wywiadzie dla DGP Artur Hołubiczko, przewodniczący Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych.

Z czego wynika rozpoczęcie prac nad reformą straży miejskich?

Rozpoczęte przez MSWiA prace to pokłosie spotkania ministra Błaszczaka z przedstawicielami związku zawodowego „Solidarność”, które odbyło się w październiku ubiegłego roku. Po tym spotkaniu minister rozesłał pismo m.in. do środowisk samorządowych z propozycją przedstawienia propozycji zmian w funkcjonowaniu naszej formacji. Takie propozycje przedstawiła sama straż miejska, ale też inne gremia. Teraz, jak sądzę, propozycje te zostały zebrane i usystematyzowane. Dlatego niebawem mogą rozpocząć się prace.

Jakich zmian oczekuje pana środowisko?


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • ipa(2017-07-13 22:04) Zgłoś naruszenie 121

    Policja nie chce zajmować się sprawami które realizuje SM np. parkowania, wysypiska śmieci, zwierzęta, współpraca z urzędnikami, drobne wykroczenia, zlecenia od mieszkańców i przesłuchania z tym związane itd. jest tego naprawdę dużo ktoś musi to robić.

    Odpowiedz
  • gość234(2017-07-07 17:23) Zgłoś naruszenie 1216

    Ale odleciał!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamis(2017-07-07 16:30) Zgłoś naruszenie 1022

    I co jeszcze? Mieszkania sluzbowe? Nie chcialo się nosic teczki ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sta(2017-07-07 18:55) Zgłoś naruszenie 724

    to pewnie przygotowania prima aprilisowe. co jeszcze nieroby?

    Odpowiedz
  • pomarzyć niezła rzecz(2017-07-07 23:24) Zgłoś naruszenie 618

    No to ochroniarze też powinni mieć emerytury policyjne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2017-07-07 21:44) Zgłoś naruszenie 522

    Zlikwidować to dziadostwo

    Odpowiedz
  • mirox(2018-01-29 20:04) Zgłoś naruszenie 40

    W naszym kraju najlepiej wychodzi komentującym narzekanie, szkoda bo gdyby te słowa zamienić na pozytywne, coś zaproponować, aby tej formacji nadać konkretne uprawnienia, bo wtedy każdy będzie miał z tego korzyść, postarajmy się bardziej, bądźmy konstruktywni, nasza Ojczyzna zasługuje na to, by był nasz kraj był silny, bezpieczny. Słabeuszy się nie szanuje i marudy,..........

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-07-08 01:56) Zgłoś naruszenie 415

    Rozrost faszyzmu w pl jest porazajacy. Ochraniarze, kasjerki, parkingowi tez powinni miec emerytury milicyjne.

    Odpowiedz
  • jan(2018-01-31 21:21) Zgłoś naruszenie 31

    Tak każdy kto przepracował 35 i 40 kobiety i mężczyźni, powinni mieć prawo, że jeśli nie czuje się na siłach to może skorzystać, ale nie musi, to powinien być wybór pracownika,...a może powinno to być np: 30 i 35 lat?

    Odpowiedz
  • AS(2017-07-08 06:28) Zgłoś naruszenie 318

    to jest chore powinni zwiekszyc etaty policji a te formacje zlikwidowac to balamuty nic nie robia pasozyty u mnie jest taki nie duczony i wogóle szkoda pisac do LIKWIDACJI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • antek(2017-07-07 23:37) Zgłoś naruszenie 318

    Chyba cieciom się powaliło w głowach. Najpierw urzędnicy KAS teraz ciecie zwani strażą koto następny może SOK harcerze czy kolejarze bo też noszą broń i mundury :) Gminy likwidują tych nierobów w uniformach a oni bezczelnie jeszcze żądają.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • klarysa(2017-07-08 06:45) Zgłoś naruszenie 23

    Cudownie Panie Prezydencie. Kasa się znalazła ponieważ w PKP PLK S.A. pracownicy którzy mają wejść w ochronny wiek emerytalny w bezczelny sposób wypowiada sie im warunki pracy i płacy i proponuje sie niższe stanowiska i uposażenie nawet o 600 złotych miesięcznie. POukrywani w tej firmie przemalowali sie na PiSkowców.

    Odpowiedz
  • Rolland(2017-07-08 06:00) Zgłoś naruszenie 113

    Na tej zasadzie to i sprzątaczki, też powinny mieć emerytury policyjne, przecież nie są gorsze a wręcz lepsze, bo więcej robią, od tych urzędników, zwanych strażnikami miejskimi.

    Odpowiedz