Oświadczenia majątkowe sędziów: Do piątku mają znaleźć się w internecie

30.06.2017, 06:18; Aktualizacja: 30.06.2017, 07:17
sędzia

Oświadczenia majątkowe sędziów sądów powszechnych z poszczególnych apelacji będą upowszechniane - lub już zostały zamieszczone - na stronach internetowych poszczególnych sądów apelacyjnychźródło: ShutterStock

Do piątku w internecie - w Biuletynach Informacji Publicznej sądów - mają zostać zamieszczone oświadczenia majątkowe sędziów za 2016 r. Taki wymóg wprowadziła nowelizacja Prawa o ustroju sądów powszechnych z listopada zeszłego roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • obwatel(2017-06-30 08:32) Zgłoś naruszenie 1641

    Powoli wraca normalność, ale to kropla w morzu nieprawidłowości w sferze sprawiedliwości. Ci ludzie są bardzo przebiegli i stosują różne kruczki i wykręty - mają się za uprzywilejowaną kastę, która służy im, a nie społeczeństwu. Mają tak wysokie pobory z budżetu, a za wszystko każą sobie płacić m.in. za napisanie uzasadnienia wyroku - to powinien być ich podstawowy obowiązek w ramach poborów..................

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Grzegorz D(2017-06-30 09:20) Zgłoś naruszenie 96

    A kiedy minister Anna Streżyńska opublikuje swoje oświadczenie? Jak to jest, że w obawie o "bezpieczeństwo" nie trzeba publikować.

    Odpowiedz
  • Teo(2017-06-30 22:17) Zgłoś naruszenie 92

    Proponuję żeby wszyscy Polacy zamieścili swoje dane majątkowe w internecie.

    Odpowiedz
  • Nieci(2017-07-01 10:06) Zgłoś naruszenie 72

    Ciemny lud sędziowie od ZAwSZE wysyłkali takie oświadczenia do kontroli US . I gdzie ta korupcja ciemniaki za tydzień odszczekacie pos stołem !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwator(2017-06-30 15:07) Zgłoś naruszenie 720

    Nareszcie kasta będzie się rozliczać z fiskusem. Jestem przekonany, że nie potrafią udokumentować swoich dochodów i czas będzie się żegnać z dobrobytem oddając podatki z odsetkami oraz majątkami. W konsekwencji kończyć karierę kastyczną.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grzegorz D(2017-06-30 09:17) Zgłoś naruszenie 56

    A kiedy minister Anna Streżyńska opublikuje swoje oświadczenie? Jak to jest, że w obawie o "bezpieczeństwo" nie trzeba publikować.

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2017-07-01 00:14) Zgłoś naruszenie 11

    Dziadostwo takie same jak z oświadczeniami posłów

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kawa(2017-06-30 23:31) Zgłoś naruszenie 10

    A ten sędzia na zdjęciu to skąd ?

    Odpowiedz
  • Boguslaw(2017-07-05 11:30) Zgłoś naruszenie 01

    Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie. Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca. Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach. Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach. http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

    Odpowiedz