Kaleta: Jeśli pani Gronkiewicz-Waltz się nie stawi, to naruszy prawo

autor: Anna Krzyżanowska14.06.2017, 07:29; Aktualizacja: 14.06.2017, 09:43
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Stwierdzeniu pani prezydent o rzekomej niekonstytucyjności nie towarzyszyły konkretne argumenty, w którym to niby miejscu działanie komisji miałoby być sprzeczne z ustawą zasadnicząźródło: Bloomberg

- Nam zależy przede wszystkim na tym, by prowadzonym postępowaniom nie można było niczego zarzucić - wyjaśnia Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej.

Znamy pierwsze adresy nieruchomości, których zwroty badać będzie komisja weryfikacyjna. Na koniec czerwca wyznaczono rozprawy dotyczące Twardej 8 i 10. Czemu akurat one idą na pierwszy ogień?

Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej

Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W przypadku tych nieruchomości dysponujemy dokumentami opisującymi, jak wyglądały postępowania, które zakończyły się decyzją zwrotową i ustanowieniem prawa użytkowania wieczystego. Sprawy te budzą wątpliwości w wielu aspektach. Jednym z nim jest kwestia wątpliwie powołanych kuratorów dla osób nieznanych z miejsca pobytu lub kuratorów spadku czy niewzięcia pod uwagę kwestii, że uprawnionym do przejęcia nieruchomości mógł być Skarb Państwa.

Przede wszystkim jednak beneficjent tych decyzji reprywatyzacyjnych i osoby z nim współpracujące przy tym postępowaniu mają postawione zarzuty karne.

W tej sprawie jako strona stawić ma się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Szkopuł w tym, że ta wielokrotnie już zastrzegała, że na wezwanie niekonstytucyjnego ciała, jakim – jej zdaniem – jest komisja weryfikacyjna, nie ma zamiaru przyjść. Co wtedy?


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • D@rio(2017-06-14 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ponoć nie uznawanie niekonstytucyjnego prawa nie jest jego naruszeniem. Ciekawe, co na to powie Sąd ? Podobnie w przypadku miesięcznic. Dlaczego policja narusza prawo do wolności konstytucyjnej zgromadzeń? Nie uznawanie takiego prawa przez manifestujących nie jest jego naruszaniem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane