Burzliwe obrady komisji ws. KRS. "To nie partia rządząca ma ufać sędziom, tylko społeczeństwo"

23.05.2017, 16:56; Aktualizacja: 23.05.2017, 17:22
Posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowiekaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Burzliwie dyskutuje we wtorek sejmowa komisja nad poprawką resortu sprawiedliwości, dającą prawo zgłaszania do wyboru przez Sejm sędziów - kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa - stowarzyszeniom lub grupom sędziów i prokuratorów oraz korporacji adwokackiej, radcowskiej i notarialnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • ter(2017-05-24 05:12) Zgłoś naruszenie 58

  Problem w tym, że społeczeństwo (suweren) w sprawie wyboru sędziów ma G do gadania. Tak samo, źle oceniając sędziego, społeczeństwo nie może go odwołać. DLATEGO SĘDZIOWIE POWINNI BYĆ WYBIERANI W WYBORACH POWSZECHNYCH.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • KRS(2017-05-24 08:15) Zgłoś naruszenie 55

  Zgadzam się z sędzią Dariuszem Mazurem że " To nie rządząca partia ma ufać sędziom a społeczeństwo". Cały problem w tym, że społeczeństwo nie ufa sędziom. Z roku na rok zaufanie systematycznie spada. Nie można budować demokracji opartej na rządach prawa, jeżeli obywatele mają konkretne doświadczenia, że sprawiedliwość w sądach zbyt często nie funkcjonuje. Pokazuje to dobitnie brak zdolności środowiska sędziowskiego do samooczyszczenia i poprawy własnego działania. Fatalnie również wygląda zaangażowanie polityczne sędziów jak Rzepliński, Tuleja i inni.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Michał(2017-05-24 17:16) Zgłoś naruszenie 11

  Jak się "sędziom" nie podoba - to proszę bardzo - niech wyjadą z Polski i zaczną sądzić we Francji, Niemczech, USA. ... no, niech tam spróbują się zachowywać jak w Polsce !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane