PiS liczy na punktowe zmiany w konstytucji. Posłowie wypełniają ankietę

autor: Małgorzata Kryszkiewicz20.04.2017, 07:29; Aktualizacja: 20.04.2017, 08:11
W 2011 r. podobne badanie na temat obowiązującej ustawy zasadniczej przeprowadził Instytut Spraw Publicznych

W 2011 r. podobne badanie na temat obowiązującej ustawy zasadniczej przeprowadził Instytut Spraw Publicznychźródło: ShutterStock

Od prawie miesiąca środowisko konstytucjonalistów rozpala temat ankiet, jakie zostały rozesłane na zlecenie partii rządzącej i w których padają pytania na temat konkretnych rozwiązań zawartych w ustawie zasadniczej. Jedno z nich dotyczy np. tego, czy konieczne jest istnienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a jeżeli tak, to jakie powinny być jej kompetencje.

Część ekspertów podeszła do pomysłu ostrożnie, gdyż obawiała się tego, w jakim celu wyniki ankiet zostaną wykorzystane przez PiS. Część uznała, że to doskonała okazja, aby wyrazić własne zdanie na temat najważniejszego aktu prawnego w Polsce. Autorzy ankiety natomiast nie rozumieją, skąd to całe zamieszanie.

– To nic niezwykłego. To jedynie próba poznania opinii ekspertów na temat tego, co im się podoba, a co nie w obowiązującej konstytucji. W tym roku minęło 20 lat od jej uchwalenia. To dobry czas, aby pokusić się o pewne podsumowania – mówi prof. Anna Łabno, koordynatorka projektu.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Polaków nie stać na Sądy i koszty Sądowe ale także(2017-04-20 12:41) Zgłoś naruszenie 21

    Wysokość minimalnych stawek adwokackich powinna być regulowana Ustawą bezpośrednio przez Sejm a nie Rozporządzeniem przez Ministra Sprawiedliwości. To mają być minimalne stawki a nie wygórowane jak zarządził były minister Budka . Pan Ziobro je co prawda zmniejszył lecz nadal są rażąco za wysokie . Czas tą patologie znieść . Niech adwokaci nie ustalają sami sobie gaż minimalnych które mogą być podnoszone aż 4 --krotnie. Za kwotę sporu 10 000 zl jest obecnie minimalnie to aż 36% stawka, tylko za swojego mocodawce nie licząc apelacji . Kogo stać na sprawy sądowe gdy Ich wynik nie tylko zależy od argumentów lecz także od wiedzy sądu .

    Odpowiedz
  • r(2017-04-20 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Usunać art. 17 Konstytucji. I tak nie jest przestrzegany, a nieprawidłowe interpretacjie ust. 1 tego artykułu ograniczają możliwości zawodowe młodych Polaków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane