Alimenty 500 plus: Unikanie płacenia na dzieci przestanie się opłacać. Powstanie czarna lista dłużników

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki, AK10.04.2017, 07:46; Aktualizacja: 10.04.2017, 08:07
Proponowane modyfikacje mają poprawić statystyki ściągalności świadczeń przez Fundusz Alimentacyjny, ale także wyposażyć w lepsze instrumenty matki i ojców, by byli w stanie wyegzekwować od swoich byłych małżonków i partnerów zaległe płatności.

Proponowane modyfikacje mają poprawić statystyki ściągalności świadczeń przez Fundusz Alimentacyjny, ale także wyposażyć w lepsze instrumenty matki i ojców, by byli w stanie wyegzekwować od swoich byłych małżonków i partnerów zaległe płatności.źródło: ShutterStock

Resort rodziny proponuje radykalną zmianę podejścia do osób niepłacących na swoje potomstwo. Unikanie płacenia alimentów ma się już nie opłacać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • obserwator(2017-04-10 08:47) Zgłoś naruszenie 219

    słusznie, zabrać się za dlużników alimenciarzy na czele z Kijowskim

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • peter(2017-04-10 11:15) Zgłoś naruszenie 157

    a co jak matka ma zasadzone ponadprzecietne alimenty np. 4.000 zł ? Bo sąd jest stronniczy i udupia faceta w ten sposob ? ile jest takich przypadkow ze zawyzone alimenty rujnuja finanse ojca a matka pływa w bogactwie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2017-04-10 08:33) Zgłoś naruszenie 1213

    Kretyni, zamiast generowac kolejne tysiące spraw i tworzyć kolejnych dłużników wprowadzić opiekę naprzemienną. Dopiero jak nie chce się jedno z rodziców opiekować, straszyć więzieniem i listami i to egzekwować.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ojciec (2017-04-10 16:31) Zgłoś naruszenie 123

    Wszystko ładnie pięknie tylko czepiają się alimenciarzami gdzie większością są ojcowie. Tylko jak matka utrudnia kontakty i taki ojciec nie widzi własnego dziecka kilka lat bo matka tak chce to jest OK???? tzn jesteśmy tylko bankomatami? ?? Problem jest w systemie a nie w ludziach. Czemu ojcowie są dyskryminowani a matki mają większe prawa ??? SYSTEM winien. bo jeśli dwoje rodziców ma dziecko to mają takie same prawa. A u nas jest inaczej. Niech się wezmą za sądy i nowelizację Prawa Rodzinnego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka(2017-04-10 09:10) Zgłoś naruszenie 1213

    Alimenty na dzieci należy płacić / tak samo jak obiecane 500+ na każde dziecko /, ale karanie więzieniem albo potrącaniem z pieniędzy, które dłużnik otrzymuje na dzieci w posiadanym związku?????????????? Kto wymyśla takie bzdury.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Arek(2017-04-10 11:41) Zgłoś naruszenie 113

    Zarabiam 2 tyś zł/małe miasto takie są u nas zarobki/.Na 2 dzieci mam zasądzone 14000 zł alimentów. Dla sędziów,którzy nie są w stanie wyżyć za 10 tyś to pewnie normalka,że dają tak absurdalnie wysokie kwoty w stosunku do zarobków.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ghhhg(2017-04-10 12:57) Zgłoś naruszenie 102

    i tak guzik im zrobicie, a alimenciarze i tak umawiają sie z matką dzieci o to aby ona występowała o alimenty z FA, sam rezygnuje z pracy, pracuje na czarno i obecnie ma alimenty z FA, 500+, rodzinne i dodatkowo wynagrodzenie ojca dzieci z pracy na czarno, zyje i ma wszystkich w nosie. To tylko uczciwi klepią biedę, bo w naszym kraju zyje ten co umie kraść

    Odpowiedz
  • bibi(2017-04-10 12:28) Zgłoś naruszenie 86

    alimenciarze już się uaktywnili...;)

    Odpowiedz
  • wiezienie to absurd(2017-04-10 16:49) Zgłoś naruszenie 84

    ali pójdzie siedzieć, pogra w playstation, nażre się za nasze pieniądze, ma spanie i prysznic, może jakieś studia zrobi? i co po dwóch latach ? 2 x 12 x 3000zł=72.000 zł za nasze pieniądze, a alimenty jak nie spłacone tak nie spłacone... kto to wymyślił ? do roboty ich wszystkich zagonić!

    Odpowiedz
  • logika prawa(2017-04-10 15:52) Zgłoś naruszenie 59

    Połowa statystycznego miesięcznego kosztu utrzymania dziecka w Polsce - 250-300zł - tyle powinny wynosić statystyczne alimenty od rodzica. Statystyczne alimenty zasądzane przez sąd od ojca płatne do rąk matki - 600 zł. Miesięczny koszt dozoru elektronicznego płatny przez podatników - 600 zł. Miesięczny koszt osadzenia w zakładzie karnym płatny przez podatników - 3000 zł.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Bbs(2017-04-10 08:35) Zgłoś naruszenie 37

    Komornicy będą wpisywani na żółta listę jako komornicy oszuści i złodzieje i upubliczniane w internecie i nie tylko i w jakim mieście mieszka, a takich jest 70 procent oszustów

    Odpowiedz
  • dłużnik(2017-04-26 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Witam,jestem kochanym tatusiem trójki dzieci i kochanym mężem ,żona choruje ja też ,pracownik socjalny zaproponował opcję alimentów w małżeństwie,sam bym na to nie wpadł,do głowy by mi nie przyszło,3 lata do tyłu bezrobocie było duże ,pracy brak no i zdrowia i tak idą alimenty,w tej chwili mam pracę na pół etatu ze względu na przeciwskazania zdrowotne.I co dalej ? Jesteśmy kochającą się rodziną a teraz ta rodzina ma " upaść" za te marne pieniądze?bo dla mnie rodzina to ŚWIĘTOŚĆ

    Odpowiedz
  • misio(2017-04-10 18:12) Zgłoś naruszenie 01

    Jasne będzie bat na alimenciarzy : ). Jak już połowa komorników i ich pracowników szkoli się na potęgę żeby odejść, a komornicy szykują się do inwestycji. Nikt nie będzie chodził do dłużników więc będą się z Was dalej smiać tylko, że głośniej. Nikt nie wróci już do tego s.. tym bardziej jak pomyśli ile za to dostawał : )

    Odpowiedz
  • Anita(2017-07-30 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw zmienić prawo ,bo te o kant duszy.Z 1964 kpina.Możliwość dna w każdym wieku,nie jest się ojcem zwrot wszystkich kosztów.Wtedy by byłp sprawiedliwie..Opieka na przemienna.

    Odpowiedz