Ustawa o książce może uderzyć w prenumeratorów gazet

autor: Piotr Szymaniak09.03.2017, 17:00
książki, książka

Ustawa ma zabezpieczyć interesy wydawców, autorów i czytelnikówźródło: ShutterStock

Czytelnicy czasopism, którzy decydują się na ich zakup w formie prenumeraty, nie tylko finalnie płacą za nie mniej, ale mogą też liczyć na różnego rodzaju bonusy. Bardzo często są to książki, za które, w odróżnieniu od czytelników kioskowych, nie muszą już dodatkowo płacić.

Jeśli jednak wejdzie w życie projekt ustawy w kształcie zaproponowanym przez Polską Izbę Książki, dodawanie darmowych lektur dla prenumeratorów będzie zabronione.

Górna bonifikata

Konsultowany obecnie podczas mniej lub bardziej formalnych spotkań dokument przewiduje obowiązek oferowania klientom książek w ustalonej cenie przez okres jednego roku od premiery. Zgodnie z projektowanym art. 6 ust. 2 w przypadku egzemplarzy przeznaczonych dla prenumeratorów wydawca może ustalić inną cenę niż ta, w której dana pozycja będzie dostępna w kiosku wraz z gazetą, ale maksymalna bonifikata nie może przekroczyć 20 proc.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • czytelnik(2017-03-10 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ta planowana ustawa jest niezgodna z konstytucją. Konstytucja gwarantuje GOSPODARKĘ RYNKOWĄ, a nie reglamentowaną. Nic tak nie niszczy gospodarki, jak przymusy narzucane przez państwo. W PRL-u była gospodarka planowa, skończyło się tym, że kraju rolniczym brakowało jedzenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane