Kryszkiewicz: W obronie konstytucji, nie sędziów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz24.02.2017, 07:18; Aktualizacja: 24.02.2017, 07:54
Małgorzata Kryszkiewicz

Małgorzata Kryszkiewiczźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Mają Sejm, Senat, prezydenta, mają ministerstwa, niedługo zapewne będą mieli i samorządy. Czego więcej do szczęścia potrzeba rządzącym? Sądów. Tych niezależnych i niezawisłych. I wszystko wskazuje na to, że już niedługo nieustannie rosnący apetyt PiS na władzę zostanie zaspokojony. A jak wynika z ujawnionej wczoraj przez DGP najnowszej wersji projektu zmian w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa, stanie się to szybciej, niż zapowiadano.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • WolfHeart(2017-02-24 10:20) Zgłoś naruszenie 175

  "Otóż przedstawiciele resortu stwierdzili, że dzięki temu obywatele zyskają większy wpływ na to, kto zostanie do rady wybrany, a przez to również na całą władzę sądowniczą. I dzięki temu ulegnie urzeczywistnieniu art. 4 konstytucji, zgodnie z którym zwierzchnia władza należy do narodu." Przypomniał mi się właśnie popularny w Związku Radzieckim dowcip: "Co to jest szampan? To napój klasy robotniczej, pity ustami jej przedstawicieli".

  Odpowiedz
 • Bert(2017-02-24 19:26) Zgłoś naruszenie 166

  Pani Kryszkiewicz, jak twierdzi, "konsekwentnie od lat broni konstytucji. Czy także wtedy gdy napisała, że Bóg, Honor i Ojczyzna to dla niej faszyzm...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Henek(2017-02-27 01:44) Zgłoś naruszenie 35

  Ale z tej pani Kryszkiewicz to niezla " jajcara" ( to znaczy niezle se jajca z publiki robi) tak martwiac sie o konstytucje ! Znam ja od lat i powiem tylko tyle, ze zawsze mijala sie z prawda, a dzisiaj to probuje ja normanie zaklamac ! He he he .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kawa(2017-02-25 16:52) Zgłoś naruszenie 20

  Pani Redaktipor uprzejmie donosi , że coś jej się podoba w tym projekcie . Uporządkowana zostanie sytuacja z niefortunnymi spoczynkowcami . Może i tak , ale jakim kosztem , gdy spojrzeć na całą resztę . Sędziowie SR nie są należycie repreźentowani . To taki mit . Załóżmy , że byłoby ich 4 i cóż by to oznaczało . W czym wyrażałby się lepiej głos tej grupy sędziów ? Skoro członków KRS jest 25 i tak byliby przegłosowani , jeśli byłoby to pożądane przez pozostałych .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane