„Bezterminowo” nie oznacza wcale. Kierowca musi podejść do egzaminu

autor: Maciej Suchorabski30.01.2017, 07:00; Aktualizacja: 30.01.2017, 07:40
Samochód, kierowca

Skarżący powinien wiedzieć, że sformułowanie "bezterminowo" użyte w odniesieniu do nałożonego aktem administracyjnym obowiązku nie oznacza zniesienia tego obowiązkuźródło: ShutterStock

Brak określenia terminu, w którym kierowca zobligowany jest podejść do egzaminu nie oznacza, że nie jest on związany żadnym terminem w tym zakresie – wynika z orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Borsuk(2017-01-30 08:49) Zgłoś naruszenie 235

    Czyli wg sądu bezterminowo oznacza że tylko widzimisię urzędników i sądu oznacza termin który jest określony przez to że nie jest określony A jak niemaz znajomości w tych instytucjach to prawko przepada koniec kropka wywodu i co sąd zdążył i rozwazyl to określił i dojdz prawdy obywatelu

    Odpowiedz
  • Marcin(2017-01-30 09:48) Zgłoś naruszenie 154

    Wobec tego, gdy mam prawo jazdy bezterminowe, to one jest ważne do kiedy?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Niech walczy(2017-01-30 08:46) Zgłoś naruszenie 120

    Wystarczyło wpisać bezzwłocznie i zdaje kiedy chce , podobnie jak z publikacją orzeczeń TK.

    Odpowiedz
  • Buń(2017-01-30 10:24) Zgłoś naruszenie 70

    a co z wykładnią językową ?

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna Pomorzanka(2017-01-30 17:22) Zgłoś naruszenie 50

    Karta osoby niepełnosprawnej tu podobnie - mimo, że ze stopami zniekształconymi i niedowładem urodziłam się to najpierw orzeczenia dawano mi CZASOWO (wiadomo nogi odrastają a niepełnosprawność mija), wywalczyłam w wieku 26 lat BEZTERMINOWO i to umiarkowany stopień - ok, są naprawdę chorzy. I tutaj zaskoczenie z kartą, mimo BEZTERMINOWEGO orzeczenia karta ważna 5 lat... a ja muszę płacić za to. O to chodziło "racjonalny ustawodawco"? Dziękuję!

    Odpowiedz
  • Discopolonista(2017-01-30 23:07) Zgłoś naruszenie 41

    Określony termin (czyli mówiąc po polskiemu - datę) w skierowaniu P.T. Starosty zamieniono na nieokreślony "bezterminowo" (czyli w zestawieniu z poprzednim pismem - datę zniesiono), co według P.T. Sądu oznacza "bezzwołocznie". Polska jenzik - trudna jenzik... A może P.T. Skarżący powinien podnieść sprawę "podjęcia kroków"? Albowiem z pewnością podjął on kroki, które stanowiły podstawę po powzięcia dycyzji o rozważeniu mozliwości ponownego poddania się egzaminowi?

    Odpowiedz
  • Lotus(2017-01-30 11:23) Zgłoś naruszenie 315

    Lemingi każde uprawnienia można cofnąć lu zabrać jeżeli popełni się rażący czyn niezgodny z prawem !!! Czy to takie trudne aby zrozumieć !!!

    Odpowiedz
  • kUBA(2017-01-30 15:18) Zgłoś naruszenie 11

    iLE LAT SIĘ TRZEBA UCZYĆ ABY BYĆ TAKIM GLUPIM.

    Odpowiedz
  • Lotus(2017-01-30 11:23) Zgłoś naruszenie 012

    Lemingi każde uprawnienia można cofnąć lu zabrać jeżeli popełni się rażący czyn niezgodny z prawem !!! Czy to takie trudne aby zrozumieć !!!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-01-31 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Tłuki z WSA słyną z ********* objawień .

    Odpowiedz