Czy miecz świetlny należy uznać za broń, czyli "Gwiezdne Wojny" w polskim prawie

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński10.12.2016, 08:45; Aktualizacja: 12.12.2016, 11:49
Star Wars

Problem niewłaściwie wykonanego zamówienia publicznego dotyczy też pierwszej Gwiazdy Śmierci.źródło: ShutterStock

Czy Leia dopuściła się groźby karalnej? Czy Luke był dezerterem? Czy Imperium może zażądać odszkodowania za sklonowanych szturmowców, którzy wyjątkowo niecelnie strzelają?

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Błagam (2016-12-19 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pisał to ktos nie wiedzący co to gwiezdne wojny. Juz pierwszy akapit Czy imperium moze rządać odszkodowania za klony szturmowców ktore nie celnie strzelają - odpowiedz brzmi : nie, szturmowcy to nie klony

    Odpowiedz
  • dbl(2016-12-18 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    "Pancerze szturmowców nie należały do najlepszych. Z jednej strony nie zapewniały ochrony przed strzałami z blasterów" no nieźle uśmiałem się

    Odpowiedz
  • qaaz(2016-12-12 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Nie było eksperymentu medycznego na Hanie Solo gdyż podczas procedury był obecny Darth Vader który jako Anakin sam został poddany temu zabiegowi :) GW:Wojny Klonów :)

    Odpowiedz
  • Rzep Liński(2016-12-12 12:44) Zgłoś naruszenie 21

    A i tak wszystkie te oceny są nieważne bez mojej opinii!

    Odpowiedz
  • Darth Wiadro(2016-12-12 10:10) Zgłoś naruszenie 11

    1000 prawników na dnie oceanu? Dobry początek. Brakuje jeszcze dywagacji na temat ilości ciemnej strony mocy w sztuczniej ręce anakina.

    Odpowiedz
  • Luke(2016-12-12 02:17) Zgłoś naruszenie 10

    Jabba the Hutt, a nie De Hut ;)

    Odpowiedz
  • SM(2016-12-11 17:27) Zgłoś naruszenie 30

    W Gwiezdynych Wojnach 4-6 nie ma już de facto armii klonów, zdecydowana większości z żołnierzy pochodzi z werbunku

    Odpowiedz
  • Lewy(2016-12-11 14:29) Zgłoś naruszenie 31

    ... UWAGA znajduje sie w artykule błąd merytoryczny. W V epizodzie Luke nie mógł uratować kolegi. Zestrzelono ich. Strzelec zginął zanim maszyna sie rozbiła. .... Proszę nie profanować klasyki.

    Odpowiedz
  • Yoda(2016-12-11 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Szturmowce mialy taki rozkaz zeby pudlowac

    Odpowiedz
  • Michał(2016-12-11 10:39) Zgłoś naruszenie 21

    Rewelacyjny artykuł :) brawo

    Odpowiedz
  • Zniesmaczony(2016-12-11 00:16) Zgłoś naruszenie 816

    Dziś akolici reżymu głośno wołają: "Czekamy na rozbicie korporacji sędziów z czasów stanu wojennego. Chcemy państwa sprawiedliwego, a nie państwa prawników. Chcemy i mamy prawo, by żyć w Polsce całkowicie suwerennej, sprawiedliwej i katolickiej. Tak nam dopomóż Jezu Chryste, królu nasz, polscy świeci i bohaterowie niepodległej Rzeczypospolitej." A wy tu p**** smętne farmazony o Gwiezdnych Wojnach. Ździwią się przyszłe pokolenia jak infantylne było polskie "dziennikarstwo" w czasach zarazy. Proponuję zmienić tytuł z "Gazeta Prawna" na "Świerszczyk". Bajajcie sobie dalej....

    Odpowiedz
  • Abc(2016-12-10 13:42) Zgłoś naruszenie 61

    Świetny artykuł! Tylko jeden szczegół - klony to nie szturmowcy, ci pierwsi zdążyli wyginąć między III a IV częścią.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Boba(2016-12-10 13:18) Zgłoś naruszenie 81

    Jak Leia dopuściła się zabójstwa skoro Jabba to, jak wspomniano wcześniej, "przerośnięta kosmiczna glista" a nie człowiek?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • sadf(2016-12-10 10:29) Zgłoś naruszenie 135

    Zdecydowanie wole takie przedstawianie zagadnien prawnych niz na przykladach wzietych z rzeczywistosci.

    Odpowiedz
  • hfdhgd(2016-12-10 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Super artykuł, ale zróbcie małą korektę. W przedostatnim pytaniu napisaliście, że "Luke ma to do siebie, że czasem znika bez słowa (epizody II i VII)". Zapewne autorowi chodziło jednak o Imperium kontratakuje, które było Epizodem V, a nie Atak klonów (czyli Epizod II), w którym Luke nie występuje i jeszcze się nie urodził.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz