Sztabińska: Sądy łamią prawo i zatrudniają pracowników na umowy śmieciowe

autor: Jadwiga Sztabińska05.04.2012, 11:11; Aktualizacja: 05.04.2012, 11:15

Skandal?! Sądy, od których oczekujemy, że będą wzorem stosowania prawa, wzięły się do jego łamania. Nie chodzi o to, że w ogóle zatrudniają na umowy śmieciowe (dla przypomnienia: to popularne określenie odnosi się do kontraktów zawieranych według prawa cywilnego i nie obejmuje terminowych umów o pracę), ale o to, że robią to w sytuacji, gdy muszą dać etat.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Janusz Dymek(2014-04-23 00:41) Zgłoś naruszenie 00

    Za piątym razem Starosta Płocki i Wydział Architektury i Budownictwa odmówili inwestorowi wydania pozwolenia na budowę. Okazuje się , że warto walczyć o swoje prawa i sprawiedliwość. Inwestor się odwołał do WSA , w maju rozpatrzenie odwołania. O wyniku poinformuję wszystkich w kolejnym komentarzu. Obnażone patologie urzędnicze od pewnego czasu zaczęły przegrywać , bo tak właśnie powinno funkcjonować Państwo Prawa !!!

    Odpowiedz
  • Janusz Dymek(2014-02-10 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wychodzi na to, że jednak łamią to prawo niezgodnie z prawem , ponieważ Wojewoda Mazowiecki po raz czwarty uchylił decyzję Starosty Płockiego o pozwoleniu na budowę, a w uzasadnieniu wytknął błędy i rażące naruszenie prawa !!!

    Odpowiedz
  • Paradoks ?(2012-04-09 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Łamią prawo ale zgodnie z prawem !

    Odpowiedz
  • Janusz Dymek(2012-04-07 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Wynik sfałszowanej kontroli mający znaczenie prawne, a nie mający nic wspólnego z rzeczywistością , z pieczątką i własnoręcznym podpisem PINB w Płocku leży na moim biurku , za to też powinienem zostać ukarany. Okazuje się ,że moja Ojczyzna to dom wariatów, tylko kto jest pacjentem, a kto lekarzem?

    Odpowiedz
  • Janusz Dymek(2012-04-07 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście, że to ja naruszyłem prawo wydając sąsiadowi, inwestorowi decyzję o warunkach zabudowy, to ja sporządziłem projekt budowlany rażąco naruszający prawo, oczywiście ja też wydałem zezwolenie na budowę, aż w końcu sfałszowałem wyniki kontroli. Trzeba mnie zamknąć.

    Odpowiedz
  • Andrzej Wróbel(2012-04-07 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Januszu, nie ma Pan racji - postępowanie funkcjonariuszy publicznych było ze wszech miar uzasadnione i prawidłowe. Naruszył Pan prawo i musi Pan ponieść tego konsekwencje, czy się to Panu podoba, czy nie. Nikt nie stoi poza i ponad prawem, jak powiedział Abraham Lincoln.

    Odpowiedz
  • Janusz Dymek(2012-04-06 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    e-DGP Pozwolenie na budowę nie chroni przed rozbiórką domu. Publikacja 7 lipca 2009. Komentarz nr 23 i 24 tu też jest dokładnie opisana moja męka i walka o respektowanie i egzekwowanie prawa przez funkcjonariuszy publicznych. A jeśli chodzi o dowody, to jest ich tyle, że wystarczyłoby żeby tych wszystkich cwaniaków pozamykać.

    Odpowiedz
  • Janusz Dymek(2012-04-06 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Na stronie e-interwencja.pl pod tytułem. Rażące naruszenie prawa przez inwestora i funkcjonariuszy publicznych. Tu jest dokładnie opisane, do czego są zdolni funkcjonariusze publiczni w tzw. Państwie Prawa. Zapraszam do przeczytania, a gdy zajmie się tym telewizja, publicznie wymienię wszystkich funkcjonariuszy publicznych z imienia i nazwiska, bo mam do tego prawo o czym mówi ustawa.

    Odpowiedz
  • Asik(2012-04-06 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    ad. 9 :panie Januszu! myślę że o znajomości prawa moglibyśmy porozmawiać, bo nie wiem jak pan, ale ja w tym zakresie zdobyłam stosowne wykształcenie. Natomiast nijak nie mogę doszukać sie w pana :opowiesci" elementów korupcjogennych - no chyba, że nie za bardzo pan wie co oznacza słowo "korupcja', co też wcale takie rzadkie w naszym wszechwiedzącym narodzie nie jest. Jak to w Polsce wszyscy znają się najlepiej na wszystkim - począwszy od lotnictwa skończywszy na uprawie kwiatków. No i oczywiście każdy czuje się uprawniony do "obnażania" sytuacji "absurdalnych i korupcjogennych" - to tak bardzo dodaje powagi i ważności! Nie twierdzę, że Pan nie ma racji, ale powtórzę to jeszcze raz i z całym naciskiem : zarzucając komuś fałszowanie czegokolwiek trzeba mieć na to twarde DOWODY! a nie wyłącznie własne wewnętrzne przekonanie!

    Odpowiedz
  • pliś(2012-04-06 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    A mi kury ciągle podkrada ten jełop Kupś, o jajach nie wspomnę. Nie złapałem gnojka ale wim że to łon! Oddoł ja sprawe do sundu co by odszkodowanie dostać, to sędzina mówi, a gdzie dowody? A jo, że skąd mam jej wzionść dowody ? To ona oddalila mi sprawe ! I gdzi tu sprawiedliwość??? Przekupiony sund!!

    Odpowiedz
  • Janusz Dymek(2012-04-06 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Janusz do Asik. Ja nie jestem anonimowy , podałem swoje imię i nazwisko i nikogo nie opluwam, obnażam tylko ten chory system, patologie i sytuacje absurdalne i korupcjogenne. Elita funkcjonariuszy publicznych łamie prawo i czuje się nietykalnymi świętymi krowami, którym wolno wszystko. W ostrej granicy, 2,80m od mojego okna stanął budynek wyższy od mojego, który robi zacienienie mojej działki i mieszkania, a PINB w w Płocku fałszuje wyniki kontroli, a ty to nazywasz prawem, to gratuluję ci znajomości prawa!

    Odpowiedz
  • Asik(2012-04-06 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    do 7: to zawsze można to ując w apelacji - temu właśnie służą środki odwoławcze, a nie forum internetowe gdzie każdemu (oczywiście anonimowo!) można zarzucić łamanie prawa oraz bezkarnie opluć w dowolny przyjęty przez siebie sposób

    Odpowiedz
  • strona(2012-04-05 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    a co jesli sedzia odrzuca wnioski dowodowe, pomijajac fakt, ze sa kluczowe dla sprawy. Albo np. pomija wiele tresci z zeznan swiadkow w protokole z rozprawy, a pozostawia tylko wybrane przez siebie, ale bez znaczenia dla strony, ktora powolala swiadka.

    Odpowiedz
  • Asik(2012-04-05 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    ad. 4: to może taca jednak nie taka z złota była? swoją drogą to już chyba jakaś tradycja w tym kraju - ten kto przegra sprawę opluwa sądy i prokuratury, które w końcu jedynie stosują prawo ustanowione przez "wybrańców" narodu. Sąd - drogi panie - to taka instytucja, która nie może zadowolić każdego, bo zawsze ktoś wychodzi z niego przegrany - to po prostu kwestia dowodów lub ściślej mówiąc ich braku, bądź interpretacji prawa, którą każda z toczących spór stron usiłuje nagiąć do swoich interesów.a ta interpretacja najczęściej niewiele ma wspólnego z tym, co taka strona może udowodnić.

    Odpowiedz
  • rejd(2012-04-05 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Sądy łamią? Nie sądy, droga pani :) Więcej wyobraźni i rzetelności, bo "ciemny lud" tego nie kupi :) Prezesi sądów, czyli osoby podległe ministerstwu statystyki (czyt: sprawiedliwości), tzw."sędziowie pałacowi", de facto urzędnicy podlegli rządowi w kwestiach administracyjnych. A zatem pretensje do Tuska albo Gowina, nie do sądów.. pani "niezalezna" dziennikarko :)

    Odpowiedz
  • Janusz Dymek(2012-04-05 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Sądy i Prokuratura ogólnie łamią prawo. Podałem im na złotej tacy inwestora i inspektorów PINB w Płocku, którzy dopuścili się przestępstwa z art.231 par 1 kk i z art.271 par 1 kk i co ? i nic, prokuratura nie raczyła wszcząć śledztwa, sąd moje zażalenie rozpatrzył negatywnie, sprawę umorzono tzn. zamieciono pod dywan. Oto prawo które nas otacza. Moje pytanie brzmi , Państwo Prawa, czy Bezprawia?

    Odpowiedz
  • rjaw(2012-04-05 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    W wielu sądach zatrudnieni urzednicy nie są w stanie "przerobić' przypisywanych im zadań z uwagi na niedostaki kadrowe (a czy gdzieś są przerost? - zapewne tak). I to też jest przyczyną różnego rodzaju przewlekłości.

    Odpowiedz
  • drej(2012-04-05 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Tusk co Pan na to !

    Odpowiedz
  • oszukany przez RZĄD(2012-04-05 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    podejme kazda prace w warunkach szczegolnych na 1 miesiac aby otrzymac pomostowkę/ktora jest w nowym wykazie/

    Odpowiedz