« Powrót do artykułu

I prezes SN zatrzymała legislacyjny sprint

Niekonstytucyjne, nielogiczne, wewnętrznie sprzeczne – to zarzuty, jakie wobec rozwiązań zawartych w trzech ustawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości sformułowało Biuro Legislacyjne Senatu.

I prezes SN Małgorzata Gersdorf

autor: Jakub Kamińskiżródło: PAP

I prezes SN Małgorzata Gersdorf

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Adam Mickiewicz(2018-04-16 08:34) Zgłoś naruszenie 127

  Cały artykuł oparty na zasadzie „mogło mieć wpływ”. O czym Pani chciała napisać artykuł?

  Odpowiedz
 • Ula(2018-04-16 09:03) Zgłoś naruszenie 1217

  Gersdorf wygląda na tym zdjęciu jak zbity pies. Miała do wyboru poważanie kasty albo wizje dyscyplinarki i utraty uposażenia w stanie spoczynku. Nie uśmiecha się jej zwykłą emerytura w wysokości kilku tysięcy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • abcd(2018-04-16 12:44) Zgłoś naruszenie 63

  Sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Byron White uzasadniając wyrok w sprawie Bowers v. Hardwick napisał: "Nie zamierzamy postrzegać powierzonej nam władzy tak szeroko, aby odkrywać nowe prawa podstawowe wynikające jakoby z klauzuli praworządnego postępowania. Sąd Najwyższy jest w najtrudniejszej sytuacji i zbliża się do granicy prawa, kiedy zajmuje się stanowieniem praw konstytucyjnych, których związki z treścią Konstytucji lub intencjami jej twórców są trudne lub wręcz niemożliwe do wykazania. (…) Dlatego powinniśmy zdecydowanie przeciwstawiać się próbom rozszerzania istotnego zasięgu takich klauzul, zwłaszcza jeśli wymaga to redefinicji praw uważanych za podstawowe. W przeciwnym razie nastąpi rozszerzenie kompetencji Sądu Najwyższego o dodatkowe, nie ujęte w Konstytucji, uprawnienia do rządzenia krajem." Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!