statystyki

Znaki towarowe: Thermomix nie jest z Lidla. I nie chce być

autor: Patryk Słowik02.11.2016, 07:29; Aktualizacja: 02.11.2016, 10:50
Vorwerk Polska zaznacza, że w świetle obowiązujących przepisów sprawa jest oczywista

Vorwerk Polska zaznacza, że w świetle obowiązujących przepisów sprawa jest oczywistaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: JASON ALDEN

Producent znanego urządzenia kuchennego robi wszystko, by jego produkt nie podzielił losu adidasów czy pampersów.

Reklama


Spółka Vorwerk Polska postanowiła poinformować media, które konkurencyjny sprzęt sprzedawany w sklepach Lidl nazywają „Thermomiksem z Lidla”, że taka praktyka jest niedopuszczalna. W rozesłanych pismach (o sprawie jako pierwszy napisał Olgierd Rudak z Czasopisma Lege Artis) podkreśla, że posługiwanie się powyższym określeniem stanowi naruszenie prawa ochronnego do słownego znaku towarowego. „Thermomix” jest bowiem znakiem zarejestrowanym w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej dla takich produktów jak roboty kuchenne czy ręczne urządzenia AGD.

„Istnieje niebezpieczeństwo wprowadzenia w błąd klientów co do podmiotu posiadającego w swojej ofercie towary marki »Thermomix«” – podkreśla w korespondencji Vorwerk Polska. I dodaje, że konsumenci mogą odnieść mylne wrażenie, że teraz to Lidl jest dystrybutorem popularnego urządzenia. Na pewno zaś zainteresowani mogą pomyśleć, że oryginalny produkt i dostępny w Lidlu sprzęt o nazwie „Monsieur Cuisine Plus” są ze sobą jakoś powiązane, np. zostały wyprodukowane przez ten sam podmiot. A tak oczywiście nie jest.

Vorwerk Polska zaznacza, że w świetle obowiązujących przepisów sprawa jest oczywista. Przede wszystkim nazwa „Thermomix” podlega ochronie zgodnie z ustawą – Prawo własności przemysłowej (Dz.U. z 2013 r. poz. 1410 ze zm.).


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Wojtek, wykształcenie wyższe (2016-11-02 20:04) Zgłoś naruszenie 86

    6000 za Termomixa? Kogoś naprawdę pogięło. Naiwni.

    Odpowiedz
  • A nazwa w cudzysłowiu ????(2016-11-02 13:06) Zgłoś naruszenie 712

    Jak Fiata 126p nazywano Rols Roycem Komuny to w Anglii nie płakali.... Poza tym LIDL powinien wystawić Fakturę za reklamę TERMOMIXA ....bo wielu by nie wiedziało że takie coś w ogóle istnieje !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • posiadacz thermomixa(2016-11-02 17:24) Zgłoś naruszenie 55

    Przed Thermomixem czytelników należy ostrzegać, a nie reklamować

    Odpowiedz
  • pytek(2016-11-03 13:37) Zgłoś naruszenie 22

    A może artykuł powinien być poprzedzony uwagą "artykuł sponsorowany"?

    Odpowiedz
  • Majka(2016-12-09 22:27) Zgłoś naruszenie 10

    Ja ma Termomix TM31 i jestem bardzo zadowolona natomiast nowa wersjaTM 5 jest bardzo awaryjna i na pewno go nie kupie.Nosiłam sie z zamiarem kupienia dzieciom ale negatywne komentarze wyleczyły mnie.Natomiast zakupiłam ten z Biedronki za 799zł i rzeczywiscie jest super.Ma wszystkie funkcje mojego TM dosłownie wszystkie te same.Cena zdecydowanie inna 800 a nie 47000.Tak samo zrobiła moja sistra i kolezanka które maja Termomix.Siostra ma TM31 i niestety jest awaryjny,Gwarancja jest tylko 2 lata a potem za kazde zagladniecie 100zł plus opłata za czesci.To jest nie w porzadku.

    Odpowiedz
  • grzegrz(2017-03-06 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ktoś jest w Anglii i życzyłby sobie darmową prezentację lub chce zakupić termomix to zapraszam, jestem oficjalnym advisorem thermomixa. http://www.stokeontrent24.co.uk/thermomix/

    Odpowiedz