Soros pozarządowy: Amerykański bankier rządzi polskim trzecim sektorem

autor: Sylwia Czubkowska17.09.2016, 08:45
George Soros (7)

Ciężko o bardziej symboliczną postać niż George Soros.źródło: Bloomberg

Amerykański bankier George Soros rządzi polskimi organizacjami pozarządowymi. Teza rosyjskiej propagandy o wszechmocnym finansiście, którą Kreml promował w czasie kolorowych rewolucji w byłym ZSRR, na dobre zagościła w polskiej publicystyce. Jak jest naprawdę?

Reklama


Reklama


Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • Stanisław(2017-07-17 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ubawiłem się! Soros daje pieniądze na działanie fundacji Batorego a oni mogą robić co chcą :))

    Odpowiedz
  • cd(2016-09-24 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    Soros nigdy nie był i nigdy nie będzie filantropem to spekulant finansowy banków i ma określone zadania - zwiększać zyski tych banków

    Odpowiedz
  • byly dziennikarz(2016-09-19 21:11) Zgłoś naruszenie 01

    Dla autorki państwo prawo to przechył liberalno-lewicowy. Inaczej rzecz ujmując największymi demokratami byli Erich Honecker i Leonid Brezeniew

    Odpowiedz
  • papkin(2016-09-18 13:03) Zgłoś naruszenie 100

    fundacja chazara a nie fundacja batorego

    Odpowiedz
  • M.Z(2016-09-18 11:05) Zgłoś naruszenie 110

    Swetru to poddany Sorosowi i Balcerkowi, dlatego Seter tak walczy żeby Polskę zniszczyć do końca, i co jeszcze jest trochę polskiego. Widać jak na dłoni ilu jest jeszcze prawdziwych Polaków z krwi i kości, bardzo malutko, za to sorosiątków multimulti, a zwłaszcza w "Rządzie", czy to PO, czy teraz PiS, nawet po gębach widać.

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-09-17 23:59) Zgłoś naruszenie 161

    Przeczytałem, choć długie i nudne. Mam wrażenie, że to miała być mowa obrończa, ale wyszło jak w stalinowskim sądzie. Obrońca wygłosił akt oskarżenia.

    Odpowiedz
  • Hdpksfsoif(2016-09-17 19:27) Zgłoś naruszenie 130

    http://odbudowarp.pl/soros-zdemaskowany/

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ny(2016-09-17 18:53) Zgłoś naruszenie 121

    kto wierzy takiemu jak on kretacz

    Odpowiedz
  • normalna(2016-09-17 16:15) Zgłoś naruszenie 241

    "Budynku nie dostaliśmy od Sorosa za darmo. W końcu to biznesmen. Dogadaliśmy się tak, że przez 9 lat obniżał nam o 10 proc. wysokość grantu na naszą działalność i w ten sposób został pokryty wydatek na budynek – dodaje Ewa Kulik-Bielińska." - wystarczy przeczytać ten fragment aby zrozumieć mentalność "pracujących" w stowarzyszeniach na rzecz "demokracji liberalnej". Demokracja dotyczy tylko liberałów, reszta - jak powiedziała dziś w TVN24 jedna "mistrzyni" - może nie powinna być dopuszczona do głosowania! Niestety, nie wysłuchałam argumentów bo inni "mistrzowie" mieli równie inteligentne wypowiedzi.

    Odpowiedz
  • ad hoc(2016-09-17 16:11) Zgłoś naruszenie 160

    Moja odpowiedz do g-ku. O tak ! Juz mnie przekonales , ze wiekszosc w was zyje powietrzem ! He he he he he he! Pozdrawiam !

    Odpowiedz
  • A to Polska właśnie(2016-09-17 15:57) Zgłoś naruszenie 222

    Ktoś musi być winny, że nie ja mam rację. Rzym obwiniał za wszystko Semitów. Kruchtowi winią za wszystko Unię i Angelę Merkel. Teraz im Soros winien. Artykuł jest poprawny. Opisuje za i przeciw. Komentarze są oderwane i obrazują kto je napisał. Do cd Polacy to fagasy Watykanu, Waszyngtonu i złodzieje własnego narodu. Ofiary rodzin smoleńskich dostały po 250 tys. zł. I dojna zmiana daje im więcej naszych pieniędzy. Dla reszty hołoty nie wiele zostaje. Naród dla nich to niedouczone głupki, które winny na łże elity ciężko tyrać. Co sie dzieje od 1989 r. 500+ traci na wartości i za parę lat będize warte dzisiejsze 100 zł.

    Odpowiedz
  • cd(2016-09-17 14:40) Zgłoś naruszenie 300

    Proszę napisać po co gen Jaruzelski w pierwszej wizycie na Zachodzie zawiózł dla Rotschilda 500 mln USD , za co, na co i po co ? Proszę napisać jaką kwotę przeznaczył i wydał Rząd Oleksego na powołanie Agory i dofinansowanie Wyborczej Proszę napisać ile wart był i jest Błękitny Wieżowiec oddany za darmo, ile wydano polskich pieniędzy na Mauzoleum Żydów w Warszawie, Nowym Jorku i innych, dlaczego pomnik Żydów postawiono na miejscu KL Warschau - dokumentacja - Prof Trzcińska.itp.

    Odpowiedz
  • SłowianinPL(2016-09-17 12:52) Zgłoś naruszenie 546

    Chińczycy i Rosjanie bardzo prosto zlikwidowali to zagrożenie, uczmy się więc od ostrożniejszych i mądrzejszych :)

    Odpowiedz
  • mosze(2016-09-17 12:15) Zgłoś naruszenie 332

    do @ -Tato, tato, sprawa sie rypla---------------I niech mi jeszcze ktoś powie, że tu chodzi o obronę demokracji. To komunizmu bronią ! ! ! ! Rzepliński jest powiązany z Sorosem, czyli konstytucji komunistów bronią ż.ydzi syj.onistyczni. Najwyższy czas ich wszystkich oskarżyć o zdradę narodową i wsadzić do paki

    Odpowiedz
  • obs1248(2016-09-17 11:54) Zgłoś naruszenie 355

    Zdrajcy finansowani przez tego bandziora winni trafić albo do paki albo do wariatkowa. Narzędzia ekonomiczne zabijają skuteczniej od miecza stąd kto nimi włada ten bandytą jest.

    Odpowiedz
  • kobieta sukcesu(2016-09-17 11:38) Zgłoś naruszenie 454

    do @ q-ku --Założona przez Sorosa Fundacja Batorego wdraża i realizuje również program Obywatele dla Demokracji (finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Jego dyrektorem jest Anna Rozicka, dyrektorka programowa Fundacji im. Stefana Batorego. W latach 2014–2016 r. stowarzyszenie Rzeplińskiej otrzymało z programu Obywatele dla Demokracji niemal 700 tys. zł!"

    Odpowiedz
  • Tato, tato, sprawa sie rypla(2016-09-17 11:35) Zgłoś naruszenie 586

    Do stowarzyszenia "STOWARZYSZENIA 61 / MAM PRAWO WIEDZIEĆ" Róży Rzeplińskiej, córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, od lat płyną pieniądze George’a Sorosa. To wyjaśnia czemu Rzepliński za pomocą Trybunału Konstytucyjnego walczy z władzami naszego państwa. Takie ma po prostu zlecenie, ponieważ rząd polski sprzeciwia się woli Sorosa, który chce aby nasz kraj przyjmował tysiące imigrantów. We władzach stowarzyszenia zasiadała też córka Bronisława Komorowskiego (jaki ten świat mały :P ) Jednak po ujawnieniu informacji o działalności córki byłego prezydenta w fundacji 61, nazwisko Zofii Komorowskiej zniknęło z oficjalnej strony Stowarzyszenia 61, ale ślad po jej obecności w zarządzie pozostał w danych KRS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • windykator(2016-09-17 11:32) Zgłoś naruszenie 386

    Jak donosi portal Fronda fundusz Georga Sorosa rozważa zapłatę zaległych alimentów w pełnej kwocie wraz z odsetkami od dnia ich wymagalności na rzecz byłej żony Mateusza Kijowskiego i jego dzieci. Zapłata ma nastąpić za pośrednictwem polskiej ekspozytury Sorosa – Fundacji Batorego.

    Odpowiedz
  • oee(2016-09-17 11:27) Zgłoś naruszenie 335

    Ruscy mają dobry wywiad, więc pewnie jak podają taką informację to wiedzą.

    Odpowiedz
  • q-ku(2016-09-17 10:45) Zgłoś naruszenie 720

    gruba przesada - zdecydowana większość polskich NGO nie otrzymuje takich pieniędzy ani żadnych innych. To wyjątkowo nierzetelnie opracowany artykuł z chwytliwym i nieprawdziwym tytułem. Obraża to przeciętnych stowarzyszonych w małych szkołach, organizacjach pomocowych, edukacyjnych itd, funkcjonujących ze składek i darowizn ludzi. Fakt, że jakieś organizacje mają granty o których tu mowa, ale mało kto ma szansę je zobaczyć. Oni tam mają swoich pewniaków pewnie.

    Odpowiedz