statystyki

Maile trzech sędziów TK w sieci. Tematem "nowe, kontrowersyjne ustawy"

26.08.2016, 11:23; Aktualizacja: 26.08.2016, 11:23
Biernat w korespondencji do grupy sędziów napisał, że jest pożądane, by sprawy dotyczące "nowych, kontrowersyjnych ustaw" były osądzone do połowy grudnia.

Biernat w korespondencji do grupy sędziów napisał, że jest pożądane, by sprawy dotyczące "nowych, kontrowersyjnych ustaw" były osądzone do połowy grudnia.źródło: newspix.pl

Portal Tvp.info opublikował w piątek tekst maili prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, wiceprezesa Stanisława Biernata i sędziego Marka Zubika, według portalu dotyczą one ustalenia taktyki dot. wydania wyroków ws. „nowych, kontrowersyjnych ustaw” przed końcem kadencji prezesa TK.

Reklama


Reklama


Jak podaje Tvp.info, Biernat w korespondencji do grupy sędziów napisał, że jest pożądane, by sprawy dotyczące "nowych, kontrowersyjnych ustaw" były osądzone do połowy grudnia.

Opublikowano trzy maile: Rzeplińskiego (jego kadencja skończy się 19 grudnia), Biernata i Zubika. Korespondencja - jak podaje portal - została omyłkowo dołączona do wiadomości wysłanej do wszystkich pracowników TK.

W mailu - zaadresowanym do dziewięciorga sędziów wybranych przed 2015 r. - Biernat zwraca uwagę na "pilną potrzebę przygotowania znajdujących się w naszych referatach spraw K z 2016 r. dotyczących nowych, kontrowersyjnych ustaw zaskarżonych przez RPO czy posłów" (sygnaturą K są w Trybunale oznaczone wnioski o stwierdzenie zgodności ustaw lub ratyfikowanych umów międzynarodowych z konstytucją oraz zgodności ustaw z umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie - PAP).

"Jest ze wszech miar pożądane, aby wiele takich spraw zostało osądzonych najpóźniej do połowy grudnia. To wymagałoby przedstawienia projektów na pierwszą naradę najpóźniej do końca września" - napisał Biernat.

Na końcu dodał, że "Andrzej (Rzepliński) powinien jak najszybciej przedstawić projekt wyroku o bestiach". (Chodzi o ustawę o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, nazywanej przez media tzw. ustawą o bestiach. Dotyczy ona m.in. postępowania wobec sprawców najcięższych przestępstw, skazanych w czasach PRL na karę śmierci i którym na mocy amnestii w 1989 r. zamieniono na 25 lat więzienia; ustawę zaskarżył w grudniu 2013 roku prezydent Bronisław Komorowski - PAP).

Na wiadomość wiceprezesa TK odpowiedział sędzia Zubik, który napisał, że pracuje nad sprawą ustawy medialnej, w której jest sprawozdawcą. "A co do naszych spraw, to potrzebujemy pilnie Regulaminu" - dodał Zubik. Tvp.info napisało, że według informatorów portalu chodzi o plan obejścia ustawy o TK za pomocą regulaminu, tak, by wpłynąć na wybór nowego prezesa na miejsce Rzeplińskiego.

Z kolei Rzepliński napisał: "Bestie przebierają swoimi nogami od 7 lipca, panie sędzio przewodniczący. Do końca września będzie również gotowy projekt ws. ustawy ziemskiej".

Rzeczniczka prasowa Biura TK Katarzyna Sokolewicz-Hirszel powiedziała PAP, że na razie Trybunał nie będzie się odnosił do publikacji. Dodała, że nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy korespondencja jest autentyczna.

16 sierpnia weszła w życie nowa ustawa o TK, z 22 lipca. Według TK, jej kilkanaście przepisów jest niekonstytucyjnych (po wyroku z 11 sierpnia) i nie weszło w życie. Rząd zapowiedział, że nie wydrukuje tego wyroku, bo wydano go z naruszeniem prawa.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

  • Inspektor Pracy(2016-08-26 11:45) Odpowiedz 5632

    Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ......Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje StatusQuo niż z reprezentantami najwyższych wartości....... Naród już dzięki nim wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można prawnie zinterpretować aby ukraść obywatelom ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt przez Nich nikomu nie wierzy .....Organy Państwa na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Dlatego ta Oligarchia była też za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się Sędziowskich stolców . Mają w pracy taaaaaakie profity......To przez tych "Sędziów" ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji . Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i dyspozycyjnych z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tych z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść

  • Patologia Obywatelska(2016-08-26 18:18) Odpowiedz 329

    To gorsze jak komuna ... Żenada. Tacy ludzie, bufony z rozdętym ego sprawują i sprawowali najwyższe urzędy w państwie ?! Nie dziwią mnie już te afery, działanie jak mafia i upodlanie zwykłych obywateli.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • kobieta sukcesu(2016-08-26 19:11) Odpowiedz 309

    A co na to Komisja Wenecka i p.Ujazdowski???Okazuje się, że ustawodawca czy też twórca TK nie przewidział, co zrobić gdy prezes TK popadnie w obłęd i szaleństwo. Jak Neron.

  • Tato, tato, sprawa sie rypla(2016-08-26 18:20) Odpowiedz 3011

    To jest mafia w togach ! ! ! Szkoda ze rzad nie potrafi sobie z nia poradzic to jest skandal na caly kraj to ukryty przekret i przewrot dzialanie na szkode panstwa ! ! ! ! Targowiczanie !do kryminalu z nimi

  • kelner(2016-08-26 18:23) Odpowiedz 3010

    Każdy szanujący się sędzia po takim wycieku korespondencji powinien podać się do dymisji. Grypserzy jednakże pozostaną jak beton na swoich świetych stanowiskach. Układanka jak my ich to oni nas.............................Na to towarzystwo tylko Erdogan ! ! !

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2016-08-27 07:48) Odpowiedz 283

    Krótki wpis o apolityczności, niezawisłości i braku związków. Róża Rzepliński i Zosia Komorowska są w zarządzie wypaśnej fundacji Stowarzyszenie 61, która na sam tylko portal "Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tyś. dolarów dotacji! Portal rozstawił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swemu kontrkandydatowi. Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK. Po przegranych wyborach, tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji, na czele której stoi prawo blokowanie każdej ustawy nowej władzy. Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tato Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi. I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat z PełO. Wszyscy są oczywiście apolityczni, niezależni i uczciwi (za GW?)..!!

  • qwerty(2016-08-26 11:43) Odpowiedz 2611

    Rzepliński określił też Przemyśl jako FESTUNG, a siebie, jako "przekraczającego granice"

  • ddr(2016-08-26 21:05) Odpowiedz 263

    A więc ta 9 wyroki już uzgodniła. To jakieś jaja.

  • "Nie sądzę" powiedział sędzia wyjeżdżając na urlop(2016-08-27 07:40) Odpowiedz 252

    to jest zwykly Gang Straych Przebieglych Cwanych Dziadow, zyjacych na koszt podatnikow...majacych za nic zwyklych obywateli .W Polsce potrzebne jest takie rozwiązanie jakie zastosowała Turcja wobec wrogów Państwa i władz rządzących

  • Wojciech(2016-08-26 11:53) Odpowiedz 1313

    Bardzo dobrze, niech pracują.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • TAK prawda zostaje ujawniona, po LATACH !(2016-08-27 12:29) Odpowiedz 122

    Agent- Wtyczka konczy 19.12.2016r. na zawsze, chyba ze stanie przed SADEM ? ? ?!!! A Hania ? ? ? Rymowanki nt. Hanki Portret użytkownika Ewikron Ewikron, pt., 26/08/2016 - 12:27 Dokąd jeszcze Hanka robić będzie jaja I powtarzac w kółko: "Moja chata skraja..."? Sprzedała stolicę za kilka srebrników, A teraz chce zwalniać swoich pracowników. No i, oczywiście, winę na PiS zwala. Nie za dużo sobie, ta Hania pozwala? Koniec, Haniu, twojej misji, Czas się podać do dymisji, Zamiast śpiewać refren ten: "W d... byłam, g... wiem!" Próżno Hanka się wybiela. I tak czeka nanią cela!

  • DZIADEK 62 LATA -47 LAT PRACY -16 LAT W SZKODLIWY(2016-08-27 14:16) Odpowiedz 101

    W2001 ROKU SLD UP SDPL PO PSL I RESZTA CWANIAKOW OBNIZYLI POLKOM SWIADCZENIE PRZEDEMERYTALNE I NIE TYLKO DUZO WIECEJ ZROBILI MATKOM WYCHOWUJOCYM DZIECI SAME.ZE160% DO80%.GDZIE BYL WTEDY TK I KOMISJA WENECKA.PODTYM PODPISALI SIE KOPACZ KOMOROWSKI NALECZ KALISZ PIEKARSKA CELINSKI BOROWSKI I PIECHOCINSKI.CI CO WYCHODZO Z KODEM NA ULICE BRONICTK HANBA DLA NARODU.

  • Nowa FALA i nowe BAŁWANY (2016-08-26 21:08) Odpowiedz 922

    Źródło: TVP.Info ... i WSZYSTKO JASNE!!! Czego jeszcze nie wymyślą ... HUNWEJBINI z TVP PIS ... ?

  • Krzysztof(2016-08-27 00:34) Odpowiedz 929

    Czy wam całkiem wysuszyło mózgi? Ludzie pracują w jednej instytucji, to porozumiewają się mailami, gdy są na urlopach. Planują pracę, ustalają priorytety. Co w tym złego, poza tym, że nie pasuje Kaczyńskiemu?

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Tylko Prawda nas WYZWOLI od tej Maffi(2016-08-28 01:12) Odpowiedz 91

    " dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2016-08-27 07:48) Odpowiedz 183" Krótki wpis o apolityczności, niezawisłości i braku związków. Róża Rzepliński i Zosia Komorowska są w zarządzie wypaśnej fundacji Stowarzyszenie 61, która na sam tylko portal "Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tyś. dolarów dotacji! Portal rozstawił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swemu kontrkandydatowi. Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK. Po przegranych wyborach, tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji, na czele której stoi prawo blokowanie każdej ustawy nowej władzy. Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tato Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi. I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat z PełO. Wszyscy są oczywiście apolityczni, niezależni i uczciwi (za GW?)..!!

  • Żal.pl (2016-08-27 07:26) Odpowiedz 518

    ciekawe jak połowa z komentujacych przygłupów powyżej kontaktuje się ze swoimi znajomymi z pracy i jakie smaczki mozna by wyłapac z tych konwersacji....... komentuje chyab tylko gimbaza

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Rozwiązać TK !!!(2016-08-28 09:54) Odpowiedz 40

    To nie jest żaden sąd, bo sądy mają być bezstronne. To grupa polityków - obecnie głównie PO-wskich nominatów. Te maile pokazują czyjego interesu tam pilnują.