statystyki

Przedsiębiorczość: Zmiany w kodeksie społek handlowych

autor: Patryk Słowik17.08.2016, 07:32; Aktualizacja: 17.08.2016, 08:55
Zdaniem ekspertów pytanie nie brzmi dziś więc, czy prosta spółka akcyjna jest potrzebna, lecz jak powinny wyglądać przepisy ją dookreślające.

Zdaniem ekspertów pytanie nie brzmi dziś więc, czy prosta spółka akcyjna jest potrzebna, lecz jak powinny wyglądać przepisy ją dookreślające.źródło: ShutterStock

Kodeks spółek handlowych jest na tyle pojemny, że bez trudu zmieści się w nim trzeci typ spółki kapitałowej – twierdzą eksperci. Tym samym wprowadzenie do k.s.h. prostej spółki akcyjnej – formy przewidzianej dla dopiero rozwijającego się biznesu – wydaje się przesądzone.

– Choć nie da się nigdy z góry przewidzieć, czy dane rozwiązanie będzie potrzebne i stosowane, należy podjąć tę próbę – wskazał podczas niedawnego spotkania konsultacyjnego w Ministerstwie Rozwoju prof. Andrzej Wiśniewski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego zdaniem argument, że niepotrzebne jest nowe rozwiązanie, skoro przedsiębiorcy mogą zawiązać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, nie jest trafny.

– Spółka z o.o. w obecnym kształcie nie wypełnia luki między spółką akcyjną a spółkami osobowymi – twierdzi prof. Wiśniewski.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane