statystyki

Nie będzie wynagrodzenia za brak profesjonalizmu

autor: Ewa Maria Radlińska29.06.2016, 07:02; Aktualizacja: 29.06.2016, 07:05

Jeżeli adwokat ustanowiony przez sąd wnosi niedopuszczalny środek odwoławczy, to nie może liczyć na to, że zostaną mu przyznane od Skarbu Państwa koszty obrony udzielonej z urzędu.

Reklama


Była to sprawa dyscyplinarna sędziego sądu rejonowego w stanie spoczynku. I tak sąd apelacyjny - sąd dyscyplinarny nie uwzględnił wniosku obwinionego sędziego o umorzenie postępowania dyscyplinarnego w zakresie wymierzenia kary, stwierdzając brak podstaw prawnych do umorzenia sprawy. W odwołaniu nazwanym zażaleniem adwokat, obrońca z urzędu obwinionego sędziego, zawarł szereg zarzutów a także wniósł o zmianę postanowienia i umorzenie postępowania oraz zasądzenie na rzecz prowadzonej przez niego kancelarii adwokackiej kosztów obrony z urzędu za postępowanie przez sądem apelacyjnym oraz przed Sądem Najwyższym, stwierdzając, że nie zostały one opłacone. Odwołanie nazwane zażaleniem wniósł również sam sędzia, wnosząc także o zmianę postanowienia poprzez uwzględnienie jego wniosku. Żadne z tych pism nie chwyciło.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama