statystyki

Szydło: Ustawa o komornikach kwestią sprawiedliwości społecznej

13.06.2016, 12:48; Aktualizacja: 13.06.2016, 12:48
Premier Szydło na wspólnej konferencji z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

Premier Szydło na wspólnej konferencji z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.źródło: PAP

Rząd wkrótce zajmie się nowelizacją ustawy o komornikach - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Jak podkreśliła, to nie tylko zobowiązanie wyborcze, ale także kwestia sprawiedliwości społecznej.

Reklama


Reklama


"Ustawa o działaniach komorników jest gotowa. Jak najszybciej chcemy wprowadzić nowe przepisy w życie" - zapewniła premier Szydło na wspólnej konferencji z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

"Działania komorników muszą rozwiązywać problemy, a nie prowadzić do tragedii ludzkich" - podkreślała szefowa rządu przypominając, że dochodziło do nieprawidłowości w działaniach komorników sądowych.

Premier poinformowała, że minister Ziobro przedłożył projekt ustawy, który - jej zdaniem - jest gotowy, by trafić na posiedzenie Rady Ministrów, a następnie w krótkim czasie zostałby uchwalony przez parlament.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

 • Spieszmy się kochać dłużników(2016-06-13 21:48) Odpowiedz 30

  "Działania komorników muszą rozwiązywać problemy, a nie prowadzić do tragedii ludzkich" Będę to powtarzał wierzycielom domagającym się egzekucji z nieruchomości, wynagrodzenia, eksmisji itd. Komornik ma być delikatny i wyrozumiały i tak samo wierzyciel nawet w alimentach :))) Konferencja odbyła się pod hasłem " Spieszmy się kochać dłużników"

 • StAAbrA(2016-06-13 13:31) Odpowiedz 21

  Ustawa o upadłości - i o lichwie , i o zakazie handlu długami , itd. - jest potrzebna , a nie mamamadzi o komornikach . Co do komorników , to wystarczy k.c. i k.k.

 • Letopis(2016-06-13 13:14) Odpowiedz 10

  Co do zasady krok słuszny, ale co w tym projekcie będzie ?

 • dddk(2016-06-13 14:19) Odpowiedz 11

  chwilówki itp. lichwiarze won do ruslandu i germanii

 • mag(2016-06-15 08:36) Odpowiedz 00

  Tak zwani obrońcy komorników niech się nie cieszą, że nie wydoił ich jeszcze bezduszny komornik opętany pogonią za zyskiem, a sąd nie napisał im, że ich uzasadniona skarga na komornika jest nieuzasadniona. Koszty komornika są kosmiczne i nalicza je jak mu się podoba. Właśnie te koszty są najbardziej rujnujące dla życia milionów polaków, a komornik biznesmen z prywatną kancelarią obrasta w bajońską fortunę. Niech zobaczą ile pieniędzy po wysłaniu tylko 1 pisma komornik bierze dla siebie. Niech sprawdzą którego komornika biznesmena interesują alimenty by dać je dzieciom, którymi komornicy nie chcą się zajmować bo to im się po prostu nie opłaca a co ich obchodzą cudze dzieci gdy dla nich to żaden biznes. Biznes to mają gdy zagarną pieniądze na przykład z rządowego programu 500+ i jeszcze naliczą sobie 23% wat.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama