Ziobro krytycznie o rozdzieleniu funkcji ministra sprawiedliwości i PG

11.05.2016, 19:45; Aktualizacja: 11.05.2016, 19:45
Minister Zbigniew Ziobro

Ocenił, że rozdzielenie obu funkcji spowodowało też, że prokuratorowi generalnemu odebrano "możliwości wydawania poleceń i brania odpowiedzialności za decyzję wtedy, kiedy dochodzi do oczywistych nieprawidłowości i kompromitujących decyzji"źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Sławomir Kamiński Agencja Gazeta

Rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego oraz zlikwidowanie pionu do walki z przestępczością gospodarczą wymienił - jako błędy rządów PO-PSL - minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, przedstawiając w Sejmie wyniku audytu w podległym mu resorcie.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • zorientowany(2016-05-11 20:00) Zgłoś naruszenie 10

    Jak dyskutować z człowiekiem, który nie rozumie lub udaje, że nie rozumie podstawowych zasad ustrojowych państwa prawnego. Nie ma bowiem w demokracji innego usytuowania prokuratury niż jako organu niezależnego od polityków. Jeżeli stwierdza się w jego funkcjonowaniu jakieś nieprawidłowości, to są instrumenty, w tym postępowanie dyscyplinarne i karne, które są wdrażane do oceny takich działań, ale nie en bloc tylko w indywidualnej sprawie. Inaczej będzie mieli takiego potworka jakiego obecnie, już po dwóch miesiącach, możemy oglądać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane