statystyki

Do sądów miłość bez wzajemności

autor: Mira Suchodolska15.04.2016, 07:13; Aktualizacja: 15.04.2016, 07:34
prawo, sąd

Procesowi towarzyszyły wielkie emocje, strona pozwana krzyczała, szarpała i pluła (dosłownie)źródło: ShutterStock

Artur Sacharuk, przedsiębiorca spod Warszawy, pokazuje mi grubą teczkę sądowych akt. Mówi, że chciałby wierzyć, że miał po prostu potwornego pecha.

Okazuje się, że nie ma niczego nagannego w tym, że sędzia Sądu Najwyższego rozpatruje kasacje radcy prawnego, w którego wydawnictwie publikuje swoje książki. Ani że sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie wystawia nakaz zapłaty na kwotę dwadzieścia razy wyższą, niż to wynika z – podejrzanych zresztą – dokumentów.

Artur Sacharuk, przedsiębiorca spod Warszawy, jest kolejną osobą, która przynosi do redakcji grubą teczkę sądowych akt. Ten szczupły, opanowany, konkretny mężczyzna w Abrahamowym wieku stara się nie okazywać emocji. Mówi, że chciałby wierzyć, że miał potwornego pecha i jego doświadczenia z wymiarem sprawiedliwości są wyjątkowe, nijak nie przekładają się na codzienność. Ale choć mówi to beznamiętnym tonem, pobrzmiewa w tym sarkazm. – Moja miłość do Temidy okazała się uczuciem bez wzajemności – zaznacza. I wyciąga dokumenty dotyczące sprawy nr 1. Już zakończonej, wygranej przez niego, choć nie bez zawirowań. Więc nie ma tutaj żadnego interesu. To tylko taka lekcja poglądowa.

Zjeść ciastko i mieć ciastko


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Brian(2016-04-17 17:39) Zgłoś naruszenie 73

  nie ma jak to czytać narzekania "oszukanego" przez sądy. A jakby tak zajrzeć w akta, to sprawa od razu zacznie inaczej wyglądać. Nie wierzę w te cuda, za dużo widziałem. Wyroki bywają różne, ale nigdy nie widziałem, żeby był to wynik jakiegoś interesu. Takie rzeczy tylko w gazetach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kolo(2016-04-17 08:20) Zgłoś naruszenie 511

  wszystko dlatego, że polskie sądownictwo to struktura bizantyjska, dopóki tego bizancjum się nie zlikwiduje, to takie patologie będą...

  Odpowiedz
 • sa(2016-04-18 10:23) Zgłoś naruszenie 24

  Nadal dziadostwo ,kolesiostwo, układziki sitwa jak mówił jeden ważny Pan , a widział wiedział co mówi itp . Kto za ten układ sędziów ,prokuratorów (umarza rażące sprawy biednych ludzi -info media TV), komorników,syndyków -tyle afer nie narosłoby gdyby ta temida dobrze uczciwie postępowała np.9 up.dla oszusta z AG okradł 16tys os. na ok.850 miln.-kto to krył i się obłowił , a za złapanie 6szt rybek na swoim polu rolnika k/Piły w oczku wylanej wody z Warty parę m-cy krat !!!!. Tu jest jaskrawość tej sprawiedliwości ,czy ktoś te "czarne chmury temidy " rozpędzi z nad ludu ???.

  Odpowiedz
 • Piotr(2017-04-26 23:52) Zgłoś naruszenie 00

  Te klepania na rękawice to czynią sędziowie albo ich układowcy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane