statystyki

Do sądów miłość bez wzajemności

autor: Mira Suchodolska15.04.2016, 07:13; Aktualizacja: 15.04.2016, 07:34
prawo, sąd

Procesowi towarzyszyły wielkie emocje, strona pozwana krzyczała, szarpała i pluła (dosłownie)źródło: ShutterStock

Artur Sacharuk, przedsiębiorca spod Warszawy, pokazuje mi grubą teczkę sądowych akt. Mówi, że chciałby wierzyć, że miał po prostu potwornego pecha.

Reklama


Reklama


Okazuje się, że nie ma niczego nagannego w tym, że sędzia Sądu Najwyższego rozpatruje kasacje radcy prawnego, w którego wydawnictwie publikuje swoje książki. Ani że sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie wystawia nakaz zapłaty na kwotę dwadzieścia razy wyższą, niż to wynika z – podejrzanych zresztą – dokumentów.

Artur Sacharuk, przedsiębiorca spod Warszawy, jest kolejną osobą, która przynosi do redakcji grubą teczkę sądowych akt. Ten szczupły, opanowany, konkretny mężczyzna w Abrahamowym wieku stara się nie okazywać emocji. Mówi, że chciałby wierzyć, że miał potwornego pecha i jego doświadczenia z wymiarem sprawiedliwości są wyjątkowe, nijak nie przekładają się na codzienność. Ale choć mówi to beznamiętnym tonem, pobrzmiewa w tym sarkazm. – Moja miłość do Temidy okazała się uczuciem bez wzajemności – zaznacza. I wyciąga dokumenty dotyczące sprawy nr 1. Już zakończonej, wygranej przez niego, choć nie bez zawirowań. Więc nie ma tutaj żadnego interesu. To tylko taka lekcja poglądowa.

Zjeść ciastko i mieć ciastko


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Brian(2016-04-17 17:39) Zgłoś naruszenie 72

  nie ma jak to czytać narzekania "oszukanego" przez sądy. A jakby tak zajrzeć w akta, to sprawa od razu zacznie inaczej wyglądać. Nie wierzę w te cuda, za dużo widziałem. Wyroki bywają różne, ale nigdy nie widziałem, żeby był to wynik jakiegoś interesu. Takie rzeczy tylko w gazetach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kolo(2016-04-17 08:20) Zgłoś naruszenie 411

  wszystko dlatego, że polskie sądownictwo to struktura bizantyjska, dopóki tego bizancjum się nie zlikwiduje, to takie patologie będą...

  Odpowiedz
 • sa(2016-04-18 10:23) Zgłoś naruszenie 14

  Nadal dziadostwo ,kolesiostwo, układziki sitwa jak mówił jeden ważny Pan , a widział wiedział co mówi itp . Kto za ten układ sędziów ,prokuratorów (umarza rażące sprawy biednych ludzi -info media TV), komorników,syndyków -tyle afer nie narosłoby gdyby ta temida dobrze uczciwie postępowała np.9 up.dla oszusta z AG okradł 16tys os. na ok.850 miln.-kto to krył i się obłowił , a za złapanie 6szt rybek na swoim polu rolnika k/Piły w oczku wylanej wody z Warty parę m-cy krat !!!!. Tu jest jaskrawość tej sprawiedliwości ,czy ktoś te "czarne chmury temidy " rozpędzi z nad ludu ???.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama