statystyki

Do uchylenia uchwały wspólników nie wystarczy sprzeczność z umową spółki

autor: Michał Culepa15.03.2016, 07:41; Aktualizacja: 15.03.2016, 08:43
SN wskazał, że ustawodawca wprowadził kilka przesłanek do uchylenia uchwały walnego zgromadzenia wspólników spółki z o.o.

SN wskazał, że ustawodawca wprowadził kilka przesłanek do uchylenia uchwały walnego zgromadzenia wspólników spółki z o.o.źródło: ShutterStock

Aby uchylić uchwałę walnego zgromadzenia wspólników spółki z o.o., nie wystarczy wykazać, że jest sprzeczna z umową spółki. Trzeba jeszcze udowodnić, iż godzi ona w jej interesy lub krzywdzi wspólników. Takie wnioski płyną z uchwały Sądu Najwyższego.

Sprawa została wszczęta na skutek pozwu o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia wspólników, jaki złożył przeciwko spółce z o.o. jej zarząd. Początkiem sporu było podjęcie przez walne zgromadzenie uchwały, na wniosek kilku mniejszościowych udziałowców, w przedmiocie podziału zysku i przeznaczenia go w całości na dywidendę dla udziałowców.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane