statystyki

Reforma kpk narusza konstytucję? Kontrowersyjne poprawki rozpatrzy Sejm

autor: Ewa Ivanova29.02.2016, 07:35; Aktualizacja: 29.02.2016, 07:57

Projekt zmian w procedurze karnej narusza konstytucję – uważa Helsińska Fundacja Praw Człowieka i składa w tej sprawie pismo do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Chodzi o nowe art. 168a i 168b k.p.k., które zostały zgłoszone w ramach poprawek na sejmowej podkomisji i komisji.

reklama


reklama


Nowy art. 168a k.p.k. stanowi, że sądy nie będą miały możliwości uznania za niedopuszczalny dowodu uzyskanego z naruszeniem przepisów lub za pomocą czynu zabronionego. Wyjątek będą stanowić dowody uzyskane przez funkcjonariuszy w wyniku zabójstwa, umyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu lub pozbawienia wolności.


Pozostało jeszcze 80% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

  • Darek(2016-02-29 08:39) Odpowiedz 31

    Pis i Ziobro maja ,metody Stalinowskie . Moto Ziobry 50% polaków do pierdla 50% pilnuje . Dobra zmiana hahaha

  • ssr(2016-02-29 22:06) Odpowiedz 00

    Ogólnie ministerstwo zaproponowało zmiany w kpk idące w dobrym kierunku, przy czym proponowane przez Iustitie nieliczne zmiany w projekcie są dobre i mam nadzieje, że minister Warchoł wprowadzi te zmiany w autopoprawkach na etapie sejmowym. Przykładowo proponowane brzmienie art. 427 par. 4 i 5 kpk - zasada lojalności procesowej stron, która przyczyni się do skrócenia czasu trwania postępowań karnych.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

reklama