statystyki

Komisja Wenecka oceni nowe prawo o policji

10.02.2016, 13:46; Aktualizacja: 11.02.2016, 10:22
Komisja Wenecka oceni nowe polskie prawo o policji i działaniu służb specjalnych.

Komisja Wenecka oceni nowe polskie prawo o policji i działaniu służb specjalnych. źródło: ShutterStock

Komisja Wenecka oceni nowe polskie prawo o policji i działaniu służb specjalnych. Z prośbą o ekspertyzę zwróciła się Komisja Monitoringowa Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Według nieoficjalnych informacji, Komisja Wenecka zajmie się sprawą w czerwcu.

Reklama


Reklama


Komisja Monitoringowa na zamkniętym posiedzeniu zdecydowała się wystąpić do Komisji Weneckiej z wnioskiem o opinię w sprawie nowo wprowadzonych w Polsce przepisów. Wcześniej, w trakcie sesji plenarnej Zgromadzenia parlamentarnego Komisja Monitoringowa wysłuchała argumentacji przedstawiciel koalicji rządzącej i opozycji.

Obecnie, Komisja Wenecka ma ocenić czy wprowadzone prawo jest zgodne ze standardami Rady Europy, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie państwa członkowskie. Od jej opinii zależeć będą dalsze decyzje Komisji Monitoringowej. W przypadku stwierdzenia naruszeń, może ona zdecydować o objęciu danego kraju procedurą nadzoru.

O zmianach zachodzących w Polsce mówi się coraz więcej. 8 marca w Paryżu dwie komisje: Spraw Politycznych i Demokracji oraz Komisja Prawna i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego organizują wspólnie wysłuchanie, poświęcone stanowi demokracji i praworządności w Polsce.

Uczestniczyć mają w nim przedstawiciele rządzącej koalicji, partii opozycyjnych oraz reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego i mediów.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama