statystyki

Wolność wypowiedzi ważniejsza niż reputacja firmy

02.02.2016, 15:12; Aktualizacja: 02.02.2016, 16:44

Wulgarne i obraźliwe komentarze zamieszczone w portalu przez użytkowników nie są wystarczającym powodem do ukarania jego administratorów - wynika z wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Reklama


Reklama


Sprawę zainicjowały dwa węgierskie podmioty: MTE, będące stowarzyszeniem dostawców treści internetowych, oraz Index.hu, właściciel jednego z najpopularniejszych portali informacyjnych na Węgrzech. Oba do pewnego czasu zezwalały użytkownikom swoich stron na komentowanie pojawiających się tam artykułów. W ogólnych zasadach warunkach korzystania z portali znalazło się też zastrzeżenie, że autorzy wpisów odpowiadają za nich treść (nie zaś administratorzy). Co więcej, oba przewidywały tzw. procedurę notice and takedown, która każdemu, kto zauważy jakieś bezprawne treści, umożliwia przesłanie odpowiedniego zgłoszenia usługodawcy. Ten zaś następnie może wskazane treści usunąć.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama