statystyki

Najbardziej doświadczeni prokuratorzy odchodzą na emerytury. To efekt reformy Ziobry

26.01.2016, 13:21
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro źródło: PAP

Szykuje się paraliż prokuratury. Z pracy masowo chcą odejść najbardziej doświadczeni prokuratorzy. Jak ustalił RMF FM, wnioski o przejście na emeryturę w całym kraju złożyło już ponad sto osób.

reklama


reklama


Powodem fali odejść jest nowa ustawa o prokuraturze autorstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Prokuratorzy są niepewni swojej przyszłości - nie wiedzą między innymi, do których jednostek trafią po reformie. Obawiają się też m.in. utraty dodatków funkcyjnych, które są wliczane do 6 miesięcznych odpraw.

Na razie wiadomo o kilkudziesięciu wnioskach o przejście na emerytury w prokuraturach apelacyjnych, które mają zostać zlikwidowane. Odejścia dotyczą również prokuratur okręgowych.

reklama


Źródło:RMF FM

Polecane

reklama

  • pokazuję i objaśniam:(2016-01-26 13:47) Odpowiedz 434

    piękna manipulacja. A odpowiedź jest banalna - odchodzą (nie tylko prokuratorzy), bo roboty jest za dużo i człowiek już nie wyrabia. Zwłaszcza wiekowy. W sądach jest to samo. I nie tylko tam. Właściwie wszędzie poza Sejmem i administracją samorządową, gdzie się można jeszcze bujać.

  • kwi,kwi,kwi(2016-01-26 13:58) Odpowiedz 3534

    "najbrdziej doświadczeni" to ci koledzy od Sowa & Przyjaciele, kumple Rycha, Zbycha i Mira.

  • Janusz Ross(2016-01-26 14:42) Odpowiedz 3129

    A czym to oni najbardziej doświadczeni? W oskarżaniu niewinnych czy w braniu łapówek od winnych i umarzaniu spraw?

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • StAAbrA(2016-01-26 14:42) Odpowiedz 2930

    Najbardziej zasłużeni dla mafijnej III RP prokuratorzy odchodzą . Dzięki Zbigniewowi Ziobro . I wyborcom PiS-u .

  • olek(2016-01-26 14:49) Odpowiedz 2325

    I bardzo dobrze że odchodzą na emeryturę jeszcze tylko na koniec dokładnie rozliczyć z prowadzonych lub odmówionych spraw i szerokiej drogi papapapa...

  • kocór(2016-01-26 15:06) Odpowiedz 2119

    Ale jakby nie było, to Ci starsi (oczywiście nie wszyscy) byli skorumpowani, mają stare przyzwyczajenia, ile spraw było źle osądzonych, czyżby wszyscy zapomnieli - dziękuję za takich doświadczonych, nie są potrzebni.

  • Mnietek(2016-01-26 15:00) Odpowiedz 2115

    No to idźcie na tę emeryturę, bo z takimi kwalifikacjami i podejściem na rynku możecie zostać co najwyżej asystentem od poczty i herbaty.Wystarczyła reforma KPK i okazało się, że nawet aktu oskarżenia nie potrafią sklecić. Ziobro przyszedł z pomocą, ale jak widać teraz inne kwestie uwierają.

  • adsenior(2016-01-26 15:52) Odpowiedz 1913

    W czym doświadczeni? W matactwie , zamiatania spraw pod dywan i wypełniania woli politycznej rządzącej władzy??

  • Kasandra(2016-01-26 15:51) Odpowiedz 1713

    Najlepsi do umarzania afer ! banda nierobów z immunitetami !

  • Al(2016-01-26 17:59) Odpowiedz 132

    Nie mogę uwierzyć, że Państwo macie tak niską wiedzę o pracy prokuratorów, a najbardziej razi cynizm prokuratorów najniższego szczebla, którzy samodzielnie z tych 99% załatwianych spraw albo dokładniej - osobiście , załatwiają może z 10%,reszta to tzw. policyjne klepki. Medialnych spraw można policzyć na palcach dwóch rąk, a wystarczy przejść się do obojętnie którego sądu i zobaczyć ile i jakiego rodzaju sprawy tam trafiają.Rzeczywiście można się cieszyć, że odchodzą doświadczeni prokuratorzy, łatwiej będzie sterować młodymi, którzy nie będą mieli odwagi postawić na swoim i nie tylko z obawy o swoją przyszłość, wszak kiedyś tez będą starymi prokuratorami,ale i z uwagi na brak stosownej wiedzy i tak ważnego doświadczenia życiowego i zawodowego

  • milo(2016-01-26 16:49) Odpowiedz 137

    bardzo dobrze, że odchodzą bo to są osoby, które zajmują się statystyką i nie będzie to miało wpływu na sprawność prokuratury

  • prawda(2016-01-26 15:16) Odpowiedz 1213

    Jeżeli w życiorysie mają PZPR to niech odchodzą ,powodzenia i do tego jeszcze duża emerytura . A Ci co za głodowe pensje pracują siedzą cicho , bo nie mają sił.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Robert(2016-01-26 16:59) Odpowiedz 129

    Doświadczeni w czym ? Czy ktoś może tutaj udostępnić listę afer w III RP ?

  • Teo(2016-01-26 17:03) Odpowiedz 1113

    Ja też nie mogłabym pracować z ministrem zero.

  • emigrant(2016-01-26 17:13) Odpowiedz 119

    Na emeryturę? Czyli stare KOMUCHY! I bardzo dobrze,święte krowy,nietykalna mafia.Czas najwyższy!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • kazik(2016-01-26 16:19) Odpowiedz 105

    Przepraszam, a ile procent spraw załatwia się w apelacjach i okręgach ? bo w rejonach 99% całości. to w czym są doświadczeni ci, którzy z apelacji i okręgów odchodzą, gdy chce się ich również obciążyć prowadzeniem spraw w nowej ustawie?

  • buuuuuu buuuuuuuuu(2016-01-26 17:18) Odpowiedz 99

    Którzy najbardziej DOŚWIADCZENI? Ci co prowadzili sprawę Olewnika? A może Papały? A może ci od śledztwa Smoleńskiego? Doprawdy niepowetowana strata!

  • prokrator(2016-01-26 14:32) Odpowiedz 87

    To osiołki nazywa się rotacja zatrudnienia. pracujemy krócej

  • black hole(2016-01-26 17:37) Odpowiedz 78

    Bardzo dobrze..? Jest szansa dla mlodych..?Mlodzi bardziej energetyczni....!

  • Cicho, ... sza ... bo już inwigilują w internecie (2016-01-26 20:12) Odpowiedz 51

    Odchodzą doświadczeni prokuratorzy,... ale wracają doświadczeni PROKURATORZY znani z orzekania ... w stanie wojennym i skazywanie Opozycjonistów ... nawet wracają jako "WYSOCE UCZENI w PRAWIE" działacze PIS, których potocznie określa się ... NEOFITAMI