statystyki

Mazurek: PiS nie chce paraliżu Trybunału Konstytucyjnego

20.01.2016, 09:05

PiS nie chce paraliżu Trybunału Konstytucyjnego - zapewnia rzecznik klubu tej partii Beata Mazurek. Jak wyjaśniła w radiowej Trójce, dlatego właśnie premier Szydło zaproponowała, by ośmiu z 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego było wskazanych przez opozycję. Beata Mazurek dodała, że PiS nie chce zawłaszczać TK, chce, aby zakończyć obecny pat.

Reklama


Reklama


 "W związku z tym jesteśmy otwarci na to, by tak zmieniać układ sił w parlamencie, aby to opozycja miała większość [w Trybunale Konstytucyjnym]" - powiedziała. Jak dodała, propozycja może zostać przyjęta, jeśli kluby parlamentarne wyrażą na to zgodę, gdyż prawdopodobnie wymaga ona zmiany konstytucji.

Beata Mazurek mówiła też, że PiS-owi zależy na tym, by Trybunał Konstytucyjny, zgodnie z obowiązującą ustawą, zajmował się sprawami według kolejności ich wpływania i żeby wyroki zapadały większością 2/3 głosów.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • zonk(2016-01-20 09:57) Odpowiedz 20

    Pani Beato, gdyby chociaż pani wiedziała, o czym pani mówi. Z pani twarzy wprost wyziera taka niewiedza, że aż dziwi, że taka osoba może być czyimś rzecznikiem ...

  • vito(2016-01-21 06:21) Odpowiedz 00

    Ciekawe co by mowili i ROBILI,gdyby nie bylo Petru za ich plecami.To jedyne,co aktualnie hamuje te oszalala bande

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama