statystyki

Pełnomocnictwo w sądzie: Nie zawsze podpis musi być czytelny

autor: Ewa Maria Radlińska08.01.2016, 07:40
Zamieszczenie na pełnomocnictwie adnotacji wskazującej na zmianę kolejności wymienionych w nazwie spółki nazwisk nie może prowadzić do wniosku, że zostało ono udzielone przez inną spółkę.

Zamieszczenie na pełnomocnictwie adnotacji wskazującej na zmianę kolejności wymienionych w nazwie spółki nazwisk nie może prowadzić do wniosku, że zostało ono udzielone przez inną spółkę.źródło: ShutterStock

Tak właśnie jest z pełnomocnictwem. Sąd nie ma prawa umorzyć postępowania z uwagi na wątpliwości co do odczytania nazwiska.

reklama


reklama


TEZA Zamieszczenie na pełnomocnictwie adnotacji wskazującej na zmianę kolejności wymienionych w nazwie spółki nazwisk nie może prowadzić do wniosku, że zostało ono udzielone przez inną spółkę.

STAN FAKTYCZNY Sprawa o zapłatę została zainicjowana przez spółkę jawną. Sąd rejonowy umorzył postępowanie, stwierdzając, że spółka nie uzupełniła braków w zakresie oznaczenia miejsca zamieszkania strony pozwanej. Także oznaczenie mocodawcy w pełnomocnictwie budzi wątpliwości. Wskazał też, że umieszczony na pełnomocnictwie podpis jednej z osób działających w imieniu mocodawcy jest nieczytelny. Spółka wniosła zażalenie.


Pozostało jeszcze 59% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

  • Vox61(2016-01-08 12:24) Odpowiedz 24

    Czytelnie za nas może podpisać się każdy. Nie po to przez lata wyrabiamy sobie własny podpis aby potem drukować na ważnych dokumentach .

  • oloo(2016-01-08 22:15) Odpowiedz 20

    Z pełnomocnictwa MUSI wynikać, kto je udziela. Jak ktoś podpisuje się nieczytelnie powinno z jego treści wynikać kto się podpisał. W tym przypadku pewnie tak nie było. Powstaje pytanie pod jakim rygorem wzywać taki podmiot ? Prowadzić proces i wydać wyrok w przypadku braku pewności czy osoba, która podejmuje działania w imieniu osoby prawnej ma do tego prawo ? Tak będzie lepiej dla obrotu ? :)

  • zdezorientowany80latek(2016-01-11 14:56) Odpowiedz 00

    A co zrobic ze spreparowana umowa na dostawe elektrycznosci ,ktos podpisal moim imieniem i nazwiskiem,jak mam udowodnic,ze to nie ja podpisalem,ze ktos podrobil moj podpis,czyli podpisal sie za mnie?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

reklama