statystyki

Jeśli pies szczeka, to właścicielowi grozi kara

autor: Renata Majek30.12.2015, 17:00
pies, smycz, park

Od strony prawnej można mówić o zakłócaniu spokoju i spoczynku nocnegoźródło: ShutterStock

Zbliża się sylwester, a ja z niepokojem myślę o psie sąsiadów. Zwierzak często zostaje sam w domu i wtedy niemal bez przerwy szczeka i wyje. Najgorzej jest wieczorami. W jaki sposób możemy wyegzekwować ciszę nocną i w jakich godzinach ona obowiązuje – pyta pani Katarzyna.

Reklama


Reklama


W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. To nazwa używana potocznie. Nie ma też konkretnych godzin określających jej trwanie. Dawniej uznawano, że czas przeznaczony na odpoczynek nocny to okres między godziną 22.00 a 6.00 rano. Ostatnio pora ta przesuwa się do 8.00 lub nawet 9.00 rano. Wszystko zależy od tego, czy administracja lub wspólnota mieszkaniowa wydała w swoim regulaminie zarządzenie o zachowaniu ciszy nocnej oraz określiła, w jakich godzinach ona obowiązuje.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • lka(2015-12-30 18:44) Odpowiedz 1613

    A koguty mogą piać o poranku? A krowy mogą ryczeć nad ranem? A koty mogą miauczeć ?A ptaki ,co z ptakami? Paranoja.Trzeba poszukać stare gumki od wecka i pozakładać na dzioby i ryje.Ale i tak wszystkim japy się nie zamknie.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Tolerancja(2015-12-30 18:14) Odpowiedz 1415

    Pies to jest pies, nikt mu nie bedzie pyska zawiazywal, zeby nie szczekal, wolicie psy walesajace sie po okolicy, pare minut jak zaszczeka to nikogo z nog nie zwali

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • windy_city(2015-12-30 17:54) Odpowiedz 130

    Bezpłatnie? Poważnie? A ile warte są moje dane osobowe uzyskane w obowiązkowej rejestracji, która jest warunkiem owej "bezpłatnej" promocji? A ile są warte reklamy, które przeczytam w czasie tej "bezpłatnej" promocji? Ile zarobicie udostępniając moje dane swoim partnerom biznesowym? Gazeta Prawna - wstyd, nie prawna!

  • ob(2015-12-30 17:45) Odpowiedz 110

    Redagująca artykuł jest w błędzie, ponieważ przedmiotową sprawę reguluje rozporządzenie o ochronie środowiska ...........

  • Gosc(2015-12-31 17:22) Odpowiedz 74

    To jest bardzo waqzne sa ludzie chorzy i dzieci to przeszkadza i denerwuje ci co maja psy nie chca zrozumiec tego.Ja nie musze sie podporzadkowac wlascicielowi psa mam mieszkanie wykupione i chce spokojnie mieszkac.

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • EDR(2015-12-30 19:37) Odpowiedz 60

    gdzie dokładnie znajduje się rozporządzenie? proszę o informację pełną

  • polska? Nie, dziękuję!(2016-01-03 01:33) Odpowiedz 43

    Jak dobrze, że już nie mieszkam w polsce. Ze zgrozą przypominam sobie to nieustanne szczekanie, nawet w nocy, te osrane chodniki i te tępe ryje właścicieli psów. Pluję na ścierwo biało-czerwone!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Ted(2015-12-31 10:13) Odpowiedz 311

    To psów też chcą zakneblować?

  • beć(2016-06-20 09:25) Odpowiedz 10

    A co z ryczącymi i wrzeszczącymi cały dzień dziećmi? Od tego też można oszaleć.

  • beć(2016-06-21 18:51) Odpowiedz 00

    A co z ryczącymi i wrzeszczącymi cały dzień dziećmi? Od tego też można oszaleć.