statystyki

Nowoczesna: PiS zrobi wszystko, by Trybunał nie mógł zbadać zgodności nowelizacji ustawy o TK z konstytucją

22.12.2015, 09:49; Aktualizacja: 22.12.2015, 10:43
Posłowie Nowoczesnej uważają, że nowelizacja przepisów dotyczących TK to dopiero początek zmian ustrojowych

Posłowie Nowoczesnej uważają, że nowelizacja przepisów dotyczących TK to dopiero początek zmian ustrojowych źródło: Materiały Prasowe

PiS uniemożliwi Trybunałowi Konstytucyjnemu sprawdzenie czy ustawa o Trybunale autorstwa PiS, będzie zgodna z ustawą zasadniczą. Tak mówiła w radiowej Jedynce posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, komentując wczorajsze obrady komisji ustawodawczej i tempo prac nad projektem.

Reklama


Reklama


Przyjęto na nich 19 poprawek, w tym taką, która wprowadza nową ustawę z dniem jej przyjęcia, oraz inną, która Trybunałowi nakazuje rozpatrywać sprawy w kolejności wpłynięcia. Te dwa zapisy uniemożliwią sędziom sprawdzenie ustawy - uważa posłanka Schmidt.

Posłowie Nowoczesnej spodziewają się kolejnych ustaw wprowadzających znaczące zmiany ustrojowe. Dlatego po świętach zamierzają wrócić do Sejmu i pilnować rządzących. Joanna Schmidt spodziewa się, że za tydzień Sejm może zająć się ustawą antyterrorystyczną, która - jej zdaniem - "jest tylko przykrywką do mocnej inwigilacji 38 milionów Polaków"oraz ustawą medialną , "która ma uderzyć w wolne polskie media".

Dziś prawdopodobnie drugie czytanie projektu PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

 • Inspektor Pracy(2015-12-22 11:17) Odpowiedz 56

  ............ Komitet Obrony Draństwa .....i TVN ulepił „Im Złotego Cielca Peteru”., i stanął on rozświetlony jupiterami przed kamerami, a Oni padli na kolana,..I usłyszałem przeraźliwy kwik podobny do brzmienia Świń odrywanych od koryta gdy przed Nimi On -Peteru ", --darł pysk najmocniej robiąc sobie na tych frajerach przez ekran krypto-reklamę . Ma im zastąpić Słoneczko Peru!. -A wszystkie sondaże na zamówienie dup „do góry”. Tylko jeżeli dla PO Polska to tylko ch..., d... i kamieni kupa, to czego oni tak bronią? Ch...? D...? Czy kupy kamieni? Wielu już w Niego uwierzyło ,czy mają w tym interes -stanowiska ,odprawy, wpływy. Obsadzili stanowiska ,okradają z wieku emerytalnego nawet tych zatrudnionych od 15r zycia wstecznie w szkodliwych i niebezpiecz warunkach pracy,wstecznie,zatrudnianych za komuny i postkomuny ponadustawoowo w soboty ,swieta bez dni zamiennie wolnych. Wiem jedno Krzywo"nos" też wie i proponuje miesięcznicę Komitetu Obrony Draństwa - czytaj -w obronie jej emerytury ,wszyscy inni mają wypierd... do roboty aż nie umrą. To jest to czym cuchnie ten POsąg.....

 • Bolo(2015-12-22 12:06) Odpowiedz 43

  Nowoprzaśna i Petru to szmaciarze!

 • mmm(2015-12-22 12:47) Odpowiedz 22

  Którzy wygrają następne wybory, dzięki Dudzie i Kaczyńskiemu :)

 • ja(2015-12-23 08:41) Odpowiedz 00

  "Joanna Schmidt" - z nazwiska to ewidentnie polka z dziada pradziada.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama