statystyki

Wolontariat prawniczy: Korzystny dla obydwu stron

autor: Ewa Szadkowska16.10.2015, 10:44; Aktualizacja: 16.10.2015, 11:11
paragrafy

Wiele osób trafia do nas za późno, z nawarstwionymi problemami, kiedy prawnik nie ma już pola na jakikolwiek ruch - wyjaśnia prawnikźródło: ShutterStock

Dla mnie pomaganie innym jest codziennością, a nie czymś, czym należy się jakoś szczególnie chwalić. Ktoś kiedyś mi pomógł, dał szansę, i ja w ten sposób teraz podaję to dalej - tłumaczy Ewa Miszczyk-Wróbel radca prawny, prowadzi kancelarię specjalizującą się w obsłudze podmiotów gospodarczych.

Należy pani do grona prawników wspierających pro bono krakowskie Stowarzyszenie Wiosna, pomaga też pani podopiecznym projektu Szlachetna Paczka. Co skłoniło panią do zaangażowania się w inicjatywy księdza Jacka Stryczka?

Takim bezpośrednim impulsem był rozsyłany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie e-mail, który zachęcał do wzięcia udziału w ubiegłorocznej Wiośnie Prawników, czyli akcji udzielania porad prawnych rodzinom objętym Paczką. Już wcześniej starałam się w miarę możliwości indywidualnie pomagać osobom potrzebującym wsparcia, brałam też udział w radcowskim Niebieskim Parasolu, pomyślałam więc, że również do tej inicjatywy się przyłączę. Nazwisko Marcina Mioduszewskiego (radcy, który koordynuje wsparcie prawne dla Stowarzyszenia Wiosna, laureata nagrody Kryształowego Serca Radcy Prawnego – red.) było dodatkowym magnesem i jednocześnie gwarancją, że chodzi o wartościowe przedsięwzięcie. Po tamtej akcji dołączyłam do stałego grona prawników.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane