statystyki

Warto monitorować social media

autor: Grzegorz Furgał25.09.2015, 10:15; Aktualizacja: 25.09.2015, 10:18
Twitter

Dzisiejsza rzeczywistość biznesowa charakteryzuje się zwykle asymetrią informacjiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Scott Eells

Na początku września media obiegła informacja o ataku hakerskim na znaną polską kancelarię prawną i możliwym wycieku wrażliwych danych dotyczących klientów. Był to klasyczny przykład nagłej i niespodziewanej sytuacji, która stanowiła zagrożenie dla organizacji i wymagała działania pod presją czasu. Czy na taki kryzys można się przygotować? Co w tamtym konkretnym przypadku można było zrobić inaczej, a co można zrobić teraz?

Kluczowe jest to, że pierwsze doniesienia o wspomnianym cyberataku pojawiły się w social media (a konkretnie na specjalizującej się w tematyce bezpieczeństwa w sieci witrynie Zaufanatrzeciastrona.pl). Podobny scenariusz miał zresztą miejsce kilka miesięcy temu, gdy ofiarą hakerów padł jeden z banków. Najpierw fala niepokojących informacji przetoczyła się przez media społecznościowe, a dopiero potem tematem zajęły się te tradycyjne.

Tyle się mówi o social media, jednak nie wszyscy wiedzą, co się do nich zalicza. To nie tylko Facebook i Twitter, jak wielu sądzi. To także choćby YouTube, niekomercyjne strony WWW, a przede wszystkim blogi i fora dyskusyjne. Wszędzie tam pojawiają się wpisy i uwagi mogące wpłynąć na postrzeganie poszczególnych firm, a więc także kancelarii prawnych, które przecież nie działają w próżni i podlegają takim samym ocenom jak inne podmioty (czego, mam wrażenie, niektórzy radcowie prawni czy adwokaci po prostu nie chcą przyjąć do wiadomości).


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane