statystyki

Orzeczenia w kwestiach sądów rodzinnych tak niejasne, że aż niewykonalne

autor: Anna Krzyżanowska10.09.2015, 07:13; Aktualizacja: 10.09.2015, 10:33
prawo, sąd, sprawiedliwość

Problemy występują jednak nie tylko w zakresie regulowania kontaktów, ale przede wszystkim ich realizacjiźródło: ShutterStock

W sprawach o kontakty najważniejsze jest dziecko, nie rodzice. Dlatego też, gdy tylko jest to możliwe, powinno ono zostać wysłuchane. Między innymi właśnie temat uregulowania i wykonywania kontaktów z małoletnimi poruszali uczestnicy XVII Kongresu Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował DGP.

– Gdy analizuje się postępowania w sprawach o kontakty, widać, że sędziowie przesłuchują rzeszę świadków na okoliczności, jak w danym związku czy małżeństwie układały się relacje między rodzicami. Jakie to ma znaczenie do ustalenia kontaktów rodzica z dzieckiem na przyszłość? – pyta Dorota Trautman, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, wizytator do spraw rodzinnych i nieletnich.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • m(2015-09-11 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    taki, że jak jednemu coś nie pasuje, wstanie l. nogą itp., to się czepi drugiego, a sam wad u siebie bez liku różnej kategorii nie dostrzega, a człowiek kulturalny raczej nie zwróci uwagi , niekoniecznie o s. z tekstu tego chodzi a może i też ? „jak w danym związku czy małżeństwie układały się relacje między rodzicami”, w zasadzie albo jedynie tam gdzie są pieniądze dobrze lub w miarę dobrze, w pozostałych przypadkach już może być znacznie gorzej i bardzo źle; dziecko ważne, ale bez rodziców wiadomo, że nie da rady, chyba że to amerykański Macaulay Culcin, ale to jednostka choć w kraju celebrytów przybywa , a państwo, samorząd dzieciom realnie nie pomaga, może nielicznym, rodziców pomijam !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane