statystyki

Brak władz w spółce uniemożliwia postępowanie

autor: Elżbieta Pawluk vel Kiryczuk04.08.2015, 09:38; Aktualizacja: 04.08.2015, 10:15
Powodowa spółka nie miała zarządu, została więc pozbawiona organu, który mógłby ją reprezentować w toku postępowania

Powodowa spółka nie miała zarządu, została więc pozbawiona organu, który mógłby ją reprezentować w toku postępowaniaźródło: ShutterStock

TEZA: Brak organu powołanego do reprezentowania strony stanowi przyczynę nieważności postępowania niezależnie od tego, czy w imieniu tej strony działa pełnomocnik.

WYROK SĄDU APELACYJNEGO W WARSZAWIE z 21 maja 2015 r., sygn. akt I ACa 1735/14

STAN FAKTYCZNY

Powódka (...) sp. z o.o. w W. wniosła o zasądzenie od pozwanej (...) SA w Ł. (poprzednio: (...) sp. z o.o. w W.) kwoty tytułem zapłaty ceny z umowy sprzedaży wyposażenia sklepu odzieżowego. Powódka spełniła swoje świadczenie, a następnie wystawiła pozwanej fakturę VAT, która została opłacona częściowo. Sąd okręgowy wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Pozwana wniosła sprzeciw.

Sąd okręgowy oddalił powództwo w zakresie, w jakim nakaz zapłaty został zaskarżony. Ustalił, że powódka wystawiła pozwanej fakturę VAT. Pozwana zapłaciła część należności. Apelację od wyroku wniosła powódka.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane