statystyki

Władze warszawskiego sądu: Praca koordynatorów jest niezbędna

autor: MK16.04.2015, 07:31; Aktualizacja: 16.04.2015, 10:45
prawo, sąd, sprawiedliwość

W ocenie kolegium, rekrutacja na stanowisko koordynatora mimo, iż formalnie nieuregulowana, podlega zbliżonym wymogom do zatrudnienia na stanowisku asystenta sędziegoźródło: ShutterStock

Pod koniec marca na łamach DGP ukazał się artykuł dotyczący sytuacji oraz statusu osób pełniących funkcje pomocników sędziów, a więc asystentów sędziów oraz koordynatorów prawnych. W publikacji przytoczyliśmy stanowisko tych sędziów warszawskich sądów, którzy sprzeciwiają się praktyce zatrudniania na te stanowiska za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Ich zdaniem bowiem osoby zatrudniane w ten sposób nie powinny np. mieć dostępu do zgromadzonych w aktach danych osobowych.

Nasz artykuł stał się asumptem do wydanej przez władze warszawskiego Sądu Okręgowego specjalnej uchwały, której treść prezentujemy.

Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie, jako organ opiniujący, w związku z artykułem, który ukazał się w Gazecie Prawnej w dniu 24 marca 2015 r. pt. „Sędziowie nie chcą koordynatorów prawnych” wyraża stanowisko, zgodnie z którym praca koordynatorów prawnych w sądach jest niezwykle cenna i potrzebna.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane