statystyki

Warszawskie sądy przyśpieszyły. Załatwiają też więcej spraw

autor: Małgorzata Kryszkiewicz09.04.2015, 07:39; Aktualizacja: 09.04.2015, 09:56
W celu polepszenia statystyk kierownictwo warszawskich sądów podjęło wiele działań, a w tym m.in. stały nadzór i monitoring spraw, w szczególności starych, aresztowych oraz zagrożonych przedawnieniem.

W celu polepszenia statystyk kierownictwo warszawskich sądów podjęło wiele działań, a w tym m.in. stały nadzór i monitoring spraw, w szczególności starych, aresztowych oraz zagrożonych przedawnieniem.źródło: ShutterStock

Na wyrok w sprawie cywilnej w zeszłym roku czekało się w Sądzie Okręgowym w Warszawie niecałe 12 miesięcy, a w sprawie karnej prawie 14 miesięcy. A to oznacza, że w tej pierwszej kategorii w porównaniu z rokiem 2013 skrócił się przeciętny czas trwania postępowań, natomiast w drugiej – pozostał na podobnym poziomie. Tak wynika z podsumowania za rok ubiegły pracy SO w Warszawie.

W 2014 r. do sądów działających w okręgu warszawskim wpłynęło łącznie 1 010 631 spraw, czyli o 10 260 spraw więcej niż w zeszłym roku. Rozpoznanych zostało natomiast 1 038 251.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane