statystyki

Stołeczna adwokatura zażenowana sama sobą

21.03.2015, 20:11; Aktualizacja: 31.03.2015, 12:29

Kompromitacja – tak najczęściej warszawscy adwokaci kwitowali to, co wydarzyło się podczas sobotniego zgromadzenia stołecznej izby. Podobnie jak blisko rok temu kłótnie proceduralne i frakcyjne przepychanki przesądziły o przerwaniu obrad. Tym razem ich owocem będą też zapewne postępowania dyscyplinarne.

Przed rozpoczęciem zgromadzenia największej w Polsce izby adwokackiej wielu jej członków nieśmiało marzyło, iż może tym razem uda się wyjść poza odwieczne spory o wysokość diet działaczy samorządowych czy składek członkowskich i poruszyć w otwartej dyskusji inne, nie mniej palące problemy związane z funkcjonowaniem stołecznych adwokatów w dzisiejszej rzeczywistości rynkowej. To właśnie dla nich sobotnie zgromadzenie musiało okazać się największym rozczarowaniem.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Michał(2015-03-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Adwokaci sami się proszą, żeby ktoś tam przyszedł i zrobił z tym porządek. Ale wtedy obawiam się, że o samorządzie będą mogli zapomnieć, przyjdzie jakiś zarządca komisaryczny i pogoni towarzystwo...

    Odpowiedz
  • ko-ma47(2015-03-23 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    ..."żeby ktoś tam przyszedł i zrobił z tym porządek"? A co to niby spółka jakaś jest ta adwokatura, może z udziałem skarbu państwa? Władze państwowe mogą ingerować jedynie uchylając uchwały ORA (może to zrobić np. minister sprawiedliwości), ale nie mają prawa "robić porządku" po swojemu, bez oglądania się na zdanie wielu tysięcy ludzi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane