statystyki

Biegły musi być konkretny

autor: Ewa Maria Radlińska16.03.2015, 05:45

Gdy opinia biegłego jest lakoniczna i nie zawiera przesłanek jakimi kierował się ekspert, który ją wydawał, to wartość dowodowa takiego dokumentu jest minimalna - uznał Sąd Okręgowy w Gliwicach.

Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie uszkodzenia ciała innego mężczyzny (tj. czyn z art. 157 par. 1 kodeksu karnego). Pokrzywdzony złożył na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i dołączył do niego karty informacyjne z izby przyjęć. Dopuszczono wówczas z urzędu dowód z opinii biegłego sądowego z zakresu chirurgii ogólnej. Miał on stwierdzić jakich dokładnie obrażeń doznał pokrzywdzony w wyniku zdarzenia, jaki był mechanizm ich powstania, czy mogły one powstać w wyniku zdarzenia opisanego przez pokrzywdzonego i na jaki okres czasu naruszyły one prawidłowe funkcjonowanie organizmu pokrzywdzonego.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Joanna Żakowska(2015-03-16 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Trele-morele . Oskarżony ma plecy od morza do morza i dobrą papugę . Sądy raczej nie zapoznają się z całością materiału . W ogóle się z niczym nie zapoznają . A biegli mogą sobie pisać największe bzdury , nawet , że to UFO zrobiło . Sądy , prokuratory , jeśli to im pasi zatwierdzają to i staje się to w imieniu RP.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane